internetové noviny / elektronický archiv

Vyfotil jsem extremisty při činu. Policie nejednala

1_7

Srp a kladivo jsou symboly zločinecké organizace a jejich veřejná propagace je propagací a podporou organizace usilující o potlačení práv a svobod občanů. FOTO: RADEK POKORA

27. ledna 2010 Vážená redakce, obracím se na vás ve věci, která je dle mého soudu vážnější, než by se na první pohled mohlo zdát. V současné době, kdy je Dělnická strana pronásledována za šíření každému obyčejnému člověku srozumitelných a blízkých myšlenek, v naší vlasti tiše bují podhoubí ultralevicového extremismu za lhostejného přihlížení Policie ČR i dalších složek orgánů činných v trestním řízení.
 
V příloze vám zasílám fotodokumentaci, kterou jsem pořídil svým mobilním telefonem dne 21. listopadu 2009 kolem 14.45 hod. v podchodu mezi Hlavním nádražím a Tescem, v tzv. „Myší díře“, v Brně. Je pozoruhodné, že mladí lidé zachycení na fotografiích, zcela otevřeně a bez kouska studu, drží v rukou symboly komunistické tyranie, aniž by to vyvolalo jakoukoliv reakci policie.

Musím zdůraznit, že manifestaci těchto zlotřilých individuí natáčel kamerou jeden (slovy JEDEN) policista v uniformě. Dnes mě mrzí, že jsem si ho také nevyfotil, ale byl jsem na jednu stranu tak šokován tím, čeho jsem se stal svědkem, na druhou stranu tak vytížen „lovem“ záběru muže, který stál za transparentem a vytrvale se snažil zakrýt svou tvář rudou vlajkou se srpem a kladivem, že mě to v tu chvíli ani nenapadlo.

2_5

Ačkoliv je KSČ zákonem kvalifikována jako zločinecká organizace, tudíž srp a kladivo jsou symboly zločinecké organizace a jejich veřejná propagace je propagací a podporou organizace usilující o potlačení práv a svobod občanů, Policie ČR se spokojila s pouhou dokumentací a monitoringem takového počínání a nijak nezasáhla.

Těžko domyslet, co by se stalo, kdyby jiní lidé na tomtéž místě vystoupili s vlajkami některé divize SS nebo s vlajkou se symbolem NSDAP, což je - nebo mělo by být - v očích zákona naprosto srovnatelným skutkem. To by vypukly policejní manévry se stovkami těžkooděnců a kroužícími vrtulníky! To by se strhl poprask a mediální štvanice! To by bylo souzených a odsouzených, to by bylo křiku o nebezpečí extremizmu a ohrožení demokracie!

Ale kupodivu symboly komunismu, pod jehož jhem náš národ musel 40 let trpět nesvobodu, a jenž má po celém světě na svědomí řádově mnohem více lidských i materiálních obětí než nacismus, nikomu, a zejména Policii ČR, nevadí.

3_5

V kontextu s uvedenou skutečností vyznívá opravdu tragikomicky tvrzení vlády a jejího „experta“ na extremizmus o tom, že vaše stranické logo odkazuje na nacistickou pracovní organizaci nebo že dělník s kladivem přes rameno je důkazem o vašem nacistickém smýšlení ZDE.

Takže ozubené kolo vadí, ale srp a kladivo nevadí? Ozubené kolo odkazuje na zakázanou ideologii, ale srp a kladivo jsou v pořádku? Pro Pána Boha, co se to děje? Má v tomhle státě ještě vůbec někdo zdravý rozum?

Vážení, držím vám palce ve vašem spravedlivém boji a počítejte s mým hlasem v příštích volbách. S přiloženými fotografiemi naložte dle svého uvážení, ale rád bych je viděl uveřejněné na vašich stránkách. Případné trestní oznámení na ta levičácká individua nechám také zcela na vaší úvaze.

Vlasti zdar!

Radek Pokora

Odkaz_4

K tématu

Soud zrušil rozhodnutí o rozpuštění Komunistického svazu mládeže