internetové noviny / elektronický archiv

Vnitro porušilo zákony. Registrovalo KSČ

571350

Předseda Miroslav Štěpán uspěl s registrací KSČ na Ministerstvu vnitra ČR. Přitom zákony to nedovolují. FOTO: ARCHIV DL

12. února 2010 Ministerstvo vnitra, které se napodruhé snaží zrušit Dělnickou stranu kvůli údajnému neonacismu, v polovině 90. let v rozporu se zákony registrovalo Komunistickou stranu Československa. Jde o subjekt vysokého funkcionáře předlistopadové KSČ Miroslava Štěpána.

KSČ se přímo hlásí k odkazu totalitní Komunistické strany Československa, pokládá se za její jedinou pravou pokračovatelku (např. sjezdy čísluje kontinuálně). Ideologicky je založena na marxismu-leninismu  a její cíl je nastolení diktatury proletariátu v ČR.

„Komunisté v současnosti se považují za pokračovatele díla těch, co dokázali v Únoru 1948 spolu s miliony občanů Československa vykročit na cestu naplnění nejtajnějších tužeb lidstva. Únor 1948 dodnes neztratil nic na svém významu a aktuálnosti. Čest a sláva 60. výročí Vítězného února 1948!“ píše se na oficiálním webu KSČ k výročí převratu, který u nás spustil krvavé politické procesy a perzekuce.

Přitom podle zákona o politických stranách nesmí strana, která volá po odstranění demokratických základů státu, vůbec vzniknout. To se týká i požadavku vedoucí úlohy KSČ, která by ostatní strany diskvalifikovala z volebního boje, jako tomu bylo před rokem 1989.

Web 

Doména „kovaných“ komunistů: www.ksc.cz

„Ministerstvo vnitra pochybilo i v jiné věci. Registrací neokomunistů zcela ignorovalo zákon o protiprávnosti komunistického režimu a KSČ, platný od 1. srpna 1993,“ uvedl student pražských práv Václav Novák.

KSČ Miroslava Štěpána (do prosince 1998 Strana československých komunistů) uspěla s registrací na vnitru v roce 1995, tedy již v době platnosti zmíněného zákona. „Komunistická strana Československa byla organizací zločinnou a zavrženíhodnou,“ cituje zákon Novák, a pokračuje: „existence této strany je výsměchem právnímu řádu v ČR.“

V době registrace KSČ byl ministrem vnitra Jan Ruml za ODS. „Zcela jistě šlo o pochybení odpovědných úředníků, ale také samotného ministra. Kdyby v Německu stát registroval NSDAP, byl by z toho mezinárodní skandál,“ dodal koncipient Václav Novák.

O rozpuštění KSČ už Nejvyšší soud jednal, nikoliv ale z politických důvodů. V září 2001 zamítl návrh vlády na pozastavení činnosti KSČ pro nepodání finanční zprávy za roky 1996 - 1997.

Zbela

Martin Zbela

K tématu

KSČM se na svém webu doznala, že ji založila zločinná organizace
Začala restaurace starého režimu. Tiše a bez povyku