internetové noviny / elektronický archiv

Vandas: Podáme stížnost k Ústavnímu soudu, kandidujeme za DSSS

Tiskovka-20-2-10-014

Vedení Dělnické strany na sobotní tiskové konferenci. Zleva Jiří Štěpánek, Tomáš Vandas a Martin Zbela. FOTO: DL

20. února 2010 Předseda Dělnické strany (DS) Tomáš Vandas dnes svolal mimořádnou tiskovou konferenci, na které informoval o dalším postupu po rozpuštění strany Nejvyšším správním soudem. „Odvoláme se k Ústavnímu soudu. V květnových volbách budeme kandidovat pod hlavičkou Dělnické strany sociální spravedlnosti,“ uvedl Vandas.

Tiskovku zahájil předseda DS neobvykle. Společně s místopředsedou Jiřím Štěpánkem a předsedou mládeže Martinem Zbelou si nasadili na ústa roušky a před novináři tiše demonstrovali situaci po verdiktu soudu. „Takhle prosím vypadá svoboda slova a projevu po zákazu Dělnické strany,“ dodal Vandas po odložení roušky.

Martin Zbela na tiskové konferenci kritizoval rozhodnutí soudu, zvláště s ohledem na legální existenci KSČM a KSČ Miroslava Štěpána. „Tyto subjekty zde legálně působí, přitom se otevřeně přihlásily k odkazu zločinecké organizace a totalitního režimu před rokem 1989,“ konstatoval Zbela.

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) odsoudila totalitní režimy 20. století, zejména nacismus a komunismus. Ve své programové Listině vyjadřuje znepokojení nad polistopadovým vývojem. DSSS je strana národně orientovaná a odmítá diskriminaci nebo zvýhodňování určitých skupin. Více na jejím webu www.dsss.cz

-red-

Základní fakta z tiskové konference

Dělnická strana (DS), rozpuštěná dne 17. února 2010 Nejvyšším správním soudem, se ve stanové lhůtě 30 dnů odvolá k Ústavnímu soudu. Do rozhodnutí Ústavního soudu je DS legální politickou stranou, registrovanou Ministerstvem vnitra ČR.

Členové a funkcionáři DS budou v parlamentních volbách kandidovat pod hlavičkou Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS).

DSSS je politickou stranou podle zákona o sdružování v politických stranách a hnutích č. 424/91 Sb. a ve znění pozdějších předpisů. Programem DSSS je vytvářet demokratickou společnost na principech sociální spravedlnosti, pro všechny občany našeho státu, bez rozdílu rasy, věku a pohlaví. Více na www.dsss.cz