internetové noviny / elektronický archiv

To byl Den svobody 2

1

Dnes se může zpívat, je Den svobody. FOTO: P. KOTÁB, J. PETŘIVALSKÝ

16. srpna 2009 V sobotu se ke zděšení „široké veřejnosti“ (tj. novinářů, policie a pohlavárů režimu) konalo v Novém Kníně u Prahy kulturně-politické odpoledne nazvané Den svobody 2, organizované českými nacionalisty a jim rovněž věnované.

Mezi návštěvníky akce nechyběl ani předseda Dělnické strany Tomáš Vandas. Právě on musel hned po svém příjezdu poučit skupinu policejních novinářů o účelu akce, protože ti se mylně domnívali, že v Novém Kníně má dojít k hromadné adoraci Rudolfa Hesse.

Na pódiu se vedle zpěváků z pronárodnich kapel z Německa a Portugalska vystřídalo i několik řečníků. Tomáš Vandas vystoupil s ostrou kritikou polistopadového režimu.

„Dvacet let po sametovém podvodu vládnou bývalí komunisté, které navíc nikdo nevolil a nemají žádný mandát. Nenažraní, bažící po postech v dozorčích radách, individua ochotná omezovat základní lidská práva a svobodu v zájmu boje proti tzv. extremismu. Taková tlupa dnes u nás vládne. I přesto, že mají na své straně silové resorty a  ochotná média, jsem přesvědčen o tom, že my máme výhodu. Především v tom, že nabízíme skutečnou změnu. Nové tváře, nezatížené minulostí,“ uvedl předseda DS.

2

Nechyběla ani nabídka propagačních materiálů. Cenzoři zůstali tentokrát za plotem.

Po Vandasovi promluvil k nacionalistům i místopředseda DS Jiří Štěpánek, následován aktivistou Autonomních nacionalistů ze Slovenska. Kulturně-politické odpoledne mělo i mezinárodní rozměr, a to nejen po hudební stránce. Do Nového Knína totiž přijeli představitelé NPD (Národní demokratické strany Německa), která má své zastoupení v některých zemských parlamentech spolkové republiky.

S poselstvím spolupráce mezi suverénními národy vystoupila Katrin Köhler, předsedkyně NPD Chemnitz a členka Ring Nationaler Frauen (Kruh nacionálních žen). Willi Wiener, krajský předseda NPD Regensburg (Řezno) patřil k dalším řečníkům, stejně jako aktivista z Lipska.

Zajímavým zpestřením odpoledne byla tombola a nabídka propagačních materiálů Dělnické strany a dalších nacionálních skupin.

3

Tomáš Vandas (DS) s krajskou předsedkyní NPD Katrin Köhler.

I když organizace celé akce nebyla zrovna ideální (na vystoupení zpěváka ze skupiny Ortel už bohužel z časových důvodů nedošlo, rovněž zveřejnění místa konání na poslední chvíli některé zájemce odradilo), přesto byl letošní Den svobody 2 přece jen úspěšnější než ten loňský. Bylo to totiž poprvé, co na něm mohla zaznít hudba. K nelibosti přítomných pseudonovinářů a policejních složek komunisty Peciny

„Byl to Den svobody. V areálu za plotem, ze všech stran obšancovaným novináři a policajty, lačnými po zatýkání lidí kvůli nápisu na tričku či škodlivé písničce… ale přesně takhle vypadá údajná svoboda v České republice zbývajících 364 dnů v roce,“ uvedl jeden z účastníků kulturně-politického odpoledne, jenž ocenil odvahu jeho organizátorů.

Příští rok na shledanou – doufejme, že ve svobodnější zemi.

-mz-

VIDEO: Den svobody 2

Fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Vaše názory

z IP *** | 16.8.2009 13:08
Mám problém při otvírání fotek. U některých nikoli u všech to trvá velice dlouho nebo se to nepovede vůbec, či jen částečně.
z IP *** | 16.8.2009 13:11
Text je to zajímavý až mne mrzí, že jsem u toho nebyl:-(
z IP *** | 16.8.2009 14:25
novináři a politici vám část volební kampaně udělají úplně zdarma! :-) Já jsem si vaše stránky vyhledala právě po mediální masáži proti DS, protože jsem chtěla zjistit, jak "hrozné a rasistické" názory tu najdu.... A byla jsem překvapená, že se pod váš program klidně můžu podepsat. Jsem Češka a chci dožít v ČESKÉ zemi. A chci, aby i moje děti a vnoučata měly jistotu, že tu nebude náplava ilegálů, nemakačenků, vyžírků a v neposlední řadě muslimských fanatiků......
z IP *** | 16.8.2009 14:32
Opět velice povedená akce a největší radost mám s toho, že novináři odešli z prázdnýma rukama, ale jak znám skorumpované média zkažené systémem oni si jistě ještě něco domyslí aby měli o čem psát.
z IP *** | 16.8.2009 15:54
v televizi hóóódně neochotně řekli, že se vlastně nic nestalo a měli při tom držky až na zem.....už se těšili na šťavnaté sousto a všem sklaplo! :-)))
z IP *** | 16.8.2009 18:58
Děkuji za informace alespoň touto cestou. Bohu žel jsem se na akci nedostal. To co dokáže tato vládnoucí společnost několikati zakuklených před "revolučních " komunistů nemá obdoby. Samé lži a mistifikování občanů. Sledoval jsem v TV dvojku Langra a Pecinu. Pan Vandas tam chyběl. Pomlouvat a vykonstuovat lži kterým opět národ slepě věří. To jim jde. Já sám to pociťuji na vlastní kůži. Před několika lety jsem byl okraden stavební firmou Jelínek okraden o pozemek za přispění zkorumpovaných úředníků stavebního odboru. Štosy dopisů a nic tato banda za přispění justiční mafie si vše promlčela. To si promlčeli ale oni. Bude to již čtyřicet let co můj bratr odešel do zahraničí. Z obyčejného člověka který měl rád svou práci se vypracoval na šéfa maskérny ve Státní opeře v Amsterodamu. Tuto republiku opět ovládají jenom obránci a bojovníci o svá koryta. Dělník je nazajimá. Byl jsem dělník jsem dělník a budu dělní. Nebyl jsem fašista nejsem a nebudu. Držím Dělnické straně palce a nejen to. Volil jsem Vás a budu Vás volit znovu. Jindřich Kurdiovský
z IP *** | 16.8.2009 19:27
pro Milan Tobiáš : po přetažení rámečku přes vybrané fotky (výběr se zbarví ) pravým tlačítkem myši kliknout.Objeví se nabídka,vybrat uložit obrázek jako.......a potvrzením se zkopíruje obrázek do počítače.Potom je možné si ho přehrát jako prezentaci přes celý monitor ;o)))
z IP *** | 17.8.2009 07:02
Super akce! Ale čekání na pivo více než 2 hodiny mi přišlo opravdu hrozný, trávit akci ve frontě mi nepříjde normální. Jinak vše v pořádku, tak by to mělo být.
z IP *** | 17.8.2009 12:28
Byla to jedna z nehorších akcí, kterou jsem zažil. Prej Organizace nebyla ideální:) Tam nebylo ideálního naprosto nic a pan Vandas by si mohl už trochu víc pozměnit svůj projev. Příště už mě nikdo na takovou akci nedostane.
z IP *** | 17.8.2009 13:11
Ano mít prostor za 1Kč, to se jen tak nevidí. To je ta Vaše hrdost? Děte ****
z IP *** | 19.8.2009 15:37
Jen bych se zeptal co to mělo být? čekal jsem téměř hodinu na pivo a raději jsem to vzdal. očekával jsem nějakou akci s pořádnou hudbou a údernými projevy, ale pro mé překvapení nebylo ani jedno, ani druhé. Za co jste tedy chtěli 250 kč vstup? Mohlo se tušit že ta akce bude fraška tak jste aspoń mohli nechat vstup dobrovolný. DS možná ani netuší kolik nacionalistů bylo po sobotě zhnuseno.
z IP *** | 28.8.2009 18:03
Klcí mizerný,pokud jste tam šli na pivo,tak jste mohli zůstat doma a údernými proslovy by se celá akce jaksi dala velmi brzy ukončit.Vždyť to znáte ne?Já osobně bych na těchto akcích alko vůbec nepovolil.Znáte média.
z IP *** | 7.9.2009 13:48
Pro White a Thunderbolt: Copak nevíte, že DS je pro zákaz všech drog, tak čemu se divíte? A tohle je jen začátek jejího tažení :-) Kluci, ruku na srdce. Čekat frontu na pivo vás dokáže otrávit, ale na "feťáky" si určitě rádi zanadáváte, že ano? Pro bon apetit: No, on pan Vandas používá víceméně stejný projev už od založení DS, dle čehož bych se troufal domnívat, že nějaké zásadnější obměny není schopen. Ale jinak mě Vaše komentáře dost pobavily, jen tak dál!