internetové noviny / elektronický archiv

Státní politika: Jestli nezaplatíš dluhy, zemřeš

Rezim_2

Smrt dlužníka podle komanda ČEZu. Muž leží uprostřed dílny, nad ním klečí vlastní žena, zdrcena tragickou událostí, a nikdo z těchto žoldáků nejde muži poskytnout první pomoc. FOTO: NTK

3. února 2010 Když se v médiích objevila informace, že státem vlastněná energetická společnost ČEZ vlastní polovojenskou soukromou armádu pod názvem NTK (oddělení netechnických ztrát) na vymáhaní dluhů, způsobených černými odběrateli energie a neplatiči, byl jsem jak v Jiříkově vidění. Vůbec jsem tomu nemohl uvěřit.

Jak je možné, že společnost, ve které je většinový podílník stát, dovolí něco takového? To, že stát používá represi proti politickým oponentům, je všeobecně známé, ale že začne používat praktiky psychického a násilnického charakteru proti obyčejným občanům z důvodů ekonomických, kteří za to dokonce zaplatí vlastním životem, je zdrcující.

Samozřejmě je nám všem jasné, že pokud někdo neplatí elektřinu a vlastním vědomím se stává černým odběratelem, musí se proti němu adekvátně zasáhnout. Pokud ale žijeme v právním státě, jak je nám stále tvrzeno, kde platí zákony pro všechny, tak by se mělo v těchto případech postupovat podle trestního zákoníku.

Proti dlužníkům a černým odběratelům by mělo být zahájeno trestní řízení, a pokud budou soudem shledáni vinnými, měli by za to nést odpovědnost. Tak to aspoň v demokratických zemích funguje. Tím chci říct, že to, co si dnešní vládní garnitura dovolí, už není ani možné.

Nemohu si pomoci, ale připomíná mi to stejné praktiky jako před rokem 1989. Je to důkaz toho, že dnešní zkorumpovaný, materialistický a totalitní režim se nebojí už vůbec ničeho. Video zachycující žoldáky NTK je toho jasným důkazem. Zachycuje scénu, kde tito žoldáci nachází mrtvého muže v doprovodu jeho vlastní ženy. Muž leží uprostřed jakési dílny, nad ním klečí vlastní žena, zdrcena tragickou událostí, a nikdo z těchto žoldáků nejde muži poskytnout první pomoc.

Jeden žoldák ČEZu si v klidu hrůznou scénu natáčí, druhý se snaží volat policii místo záchranné služby, a ostatní jen zírají. Jak mohli vědět, že muž, na kterého určitě používali několik dní praktiky psychického nátlaku a dovedli ho k sebevraždě, je stoprocentně mrtev? A já se ptám: je toto vůbec možné a v jakém státě to vlastně žijeme?

Bohužel musím na dnešní vládnoucí garnituru použít jednu starou frázi, která se s ní do posledního písmene ztotožňuje. Káží vodu a sami pijí víno.

Zittner

Arnošt Zittner
předseda MO DS Znojmo

Staňte se fanoušky Dělnických listů na FACEBOOKU

Vaše názory

z IP *** | 3.2.2010 12:23
Opravdu nehoráznost ! Hodnoty demokracie v našem tzv. "právním státu", ztratili svůj význam už dávno. To jen potvrzuje událost CEZu. Jsem opravdu zvědav, co nás ještě čeká, než konečně čeští "OVČANI" přehodnotí svůj nezájem k politické situaci v naši zemi.
z IP *** | 3.2.2010 15:20
Za pět let existence tohoto příkladného gangu vymahačů výpalného bylo zaplaceno na 500 mil. Kč na nedoplatcích. Číslo velké, ALE. Roční zisk ČEZu je průměrně 50 miliard Kč, za pět le je to cca 250 mld. Kč. Opravdu stojí za to, aby něco takového existovalo kvůli zvýšení zisku firmy o 0,2% ?
z IP *** | 3.2.2010 15:51
Ano, je to fašizmus! Tak nevím, proč na nás nadávají?
z IP *** | 4.2.2010 00:03
To:Rudolf. Vážený pane, měl by jste užívat pojmy, s nimiž jste seznámen! Jednání komanda ČEZu s Fašismem nijak nesouvisí, leda že si pletete tento pojem účelově s nacismem, což by naopak pravdivé bylo. Po pravdě mi osobně to nejvíce připomíná 50 léta v naší zemi, kdy pojem práva byl jen teoretický a bolševici svobodně porušovali i své vlastní zákony! A je opravdu pro DS dobře, že došlo k Pecinově hulvátské iniciativě. Ukázalo se totiž v praxi, že nařčení z neonacismu je naprosto lživé. Panu Vandasovi a členům DS se tímto hluboce veřejně omlouvám za své veřejné výroky na adresu DS budící ve mně dříve asociaci s DAP a její nástupkyní, mimo jiné i pro otevřenou spolupráci s NPD místo jiných nacionálních stran typu BNP etc.
z IP *** | 4.2.2010 18:13
Tak DS se ještě bude zastávat neplatičů?
z IP *** | 6.2.2010 12:01
kde se Petr dočetl,6e se DS zastává neplatičů,když neumíš číst tak se nemontuj do debaty.
z IP *** | 7.2.2010 17:28
At zije fasismus!