internetové noviny / elektronický archiv

Listopadové zamyšlení

Narodni-17-11-2009-017_2

Zrušením práva veta, a to v těch nejdůležitějších věcech, nezabrání EU prosadit své zájmy na náš úkor. FOTO: MARTIN ZBELA

21. listopadu 2009 Evropská unie si konečně oddychla. Má podpisy všech členských zemí. Tento evropský kolos se už může pohnout kupředu. Po vytvoření konečné hierarchie bude odkryta pravá tvář Unie.

Po staletí uměle pěstovaná dědičná nadřazenost Anglo-Sasů, Franků a Germánů je pevně zakotvena v genech těchto národů a potvrzují to historická fakta. Jejich odvěká nadutost vůči Slovanům je nezměrná. Brzy to poznáme na vlastní kůži. Zrušením práva veta, a to v těch nejdůležitějších věcech, nezabrání EU prosadit své zájmy na náš úkor.

Každý soudně uvažující Čech musí poznat, že se s námi nebude jednat férově. Na to není potřeba názoru mudrlantů ve vedení našeho státu. Češi jsou schopni pochopit, co bude následovat. Nepotřebují rady a názory těch, kdož obsadili nejdůležitější posty ve státní moci a občany mají za námezdní pracovní sílu, bez názoru a vůle.

Bohužel, podle chování Čechů to vypadá tak, jako by žili v alternativním světě, kde je vše v pořádku. Před více než deseti lety vlastenecká pravice bojovala proti vstupu republiky do EU, protože tušila, jak je to dnes patrno, že to bude mít pro národ fatální důsledky. Podpisem prezidenta pod Lisabonskou smlouvu je vše zpečetěno. Ve svém protiřečení, v němž je Klaus mistr nad mistry, přece jen podepsal. Mnoho občanů bylo překvapeno z jeho obratu, že podepsal Lisabon, ale Klaus opět zůstal svůj, když připustil vystoupení republiky z EU. Je to pouhý opožděný alibismus hradního pána.

Kdo se zamyslí nad prezidentovými postoji a reakcemi, zjistí, že mu nejde ani o vlast a její občany, ale o vlastní nesmrtelnost. Spoustě občanů to imponuje a mají prezidenta za prvního vlastence a uniká jim, ve dvacetiletém výročí Listopadu 1989, že ideály provolávané na náměstích a ulicích jsou dávno pryč. A že tyto ideály svobody, demokracie a nezávislosti ukradli ti, proti nimž se v listopadu 1989 zvonilo klíči. K nim se přidali politici a přivlastnili si revoluci. Nevěříte? Dokážu to obyčejným slovem a to slovem lopata.

Je vůbec možné se nad tímto obyčejným slovem pozastavit? Ano je! V mnohých srdcích dětí školního věku začíná klíčit pochybnost, jaké místo ve společnosti zaujmou. Ti z chudších rodin již tuší, že jejich osud nebude radostný, čeká je úděl námezdně pracujících, žijících od výplaty k výplatě. Nadneseně řečeno, jim je lopata důvěrnou přítelkyní. Ti šťastnější, z dobře situovaných rodin, ti se lopaty bát nemusejí a udělají vše proto, aby se jí vyhnuli.

Jedni mnohdy za podvodů a úplatků získají vysokoškolské tituly a ti, co poctivě a pečlivě studovali, se svezou s těmito podvodníky. V prohnilé společnosti, kde bují korupce a zločin podporovaný různými mafiemi, se člověk těžko domůže spravedlnosti a dopátrá pravdy. Po sametovém podvodu, se mnoho spoluobčanů naučilo vyhýbat se poctivé práci. Bohužel začali brzo po Listopadu vidět, že to jde bez práce a hlavně beztrestně.

Začalo tunelování chloub českého průmyslu a obchodu a to vše podporované ekonomickou „reformou“ tehdejšího ministra financí Klause, který zakouzlil s korunou, když ji devalvoval z kurzu 8:1 na 20:1 vůči marce. Spolu s bývalým komunistou Dlouhým, Dybou, Ježkem a Kočárníkem zničil český průmysl a zemědělství. Množství podniků bylo pod cenou prodáno zahraničním firmám, které je mnohdy zavřely, aby se zbavily konkurence.

V současné hospodářské krizi nemají lidé někdy ani tu možnost se chytit lopaty. Jedny lopata neuživí a druzí se jí bojí. Jediná cesta, jak z této pasti ven, je v nadcházejících parlamentních volbách volit kandidáty Dělnické strany. Strany, sdružující poctivé vlastence a mající program na obnovu země za účasti všech vrstev národa.

Rudolf-Smucr_3

Rudolf Šmucr
bývalý poslanec Parlamentu ČR

Měl Klaus podepsat Lisabonskou smlouvu?

  1. Neměl. Škoda, že to vzdal 256
  2. Nic jiného mu nezbývalo, než podepsat 156