internetové noviny / elektronický archiv

Lidé hodnotí verdikt soudu. A chtějí DS v ČT

Img

21. února 2010 Rozpuštění Dělnické strany (DS) vyvolalo nespokojenost mezi příznivci a voliči této strany. Někteří z nich napsali svůj názor. Jeden z nich dokonce vyzval veřejnoprávní Českou televizi, aby pozvala představitele DS do diskusních pořadů, kde by mohli svobodně vyjádřit své názory a reagovat na mnohá obvinění…

Zvláštní doba

Panuje to dnes zvláštní doba v českém státě. Ještě stále si pamatuji to bouřlivé budování  lidově demokratické a posléze socialistické společnosti, socialismus s lidskou tváří i normalizační proces.

Když přišla v roce 1989 revoluce, jásal jsem nad touto změnou a nad tím, že jsem se jí vůbec dožil. Jak však dnes sleduji postupnou devastaci rozumu a soudnosti českého národa, k čemuž aktivně napomáhá současná, státem vykrmovaná, vládní i nevládní garnitura, nedivím se, že to stejně jako mě rozčiluje čím dál více lidí.

Jste mladší, bujnější a chcete změnu. Zvláštní, mají z vás strach, i když mají moc... Tento server je zcela jistě sledován, takže jsem se asi opět ocitnul v záznamu. Není to však poprvé. Když  jsem onehdy vystoupil z KSČ ( To ještě nepřišli na to, že se z  vedoucí strany vystoupit nedá, na to přišli až později.), sepisovaly o mně stranické buňky v místě mého bydliště či pracoviště každý rok tajné zprávy, zda nenarušuji normalizační proces.

Našel jsem to později v mých kádrových spisech, které mi po listopadu 89 předali. Zřejmě se již ale píší jiné dokumenty, o mně, o vás, a ty se kamsi ukládají. Koloběh moci, totality a odporu proti útisku je známý a starý jako lidstvo samo.

Abych se přiznal, pane Vandasi, obdivuji vaši troufalost a inteligenci. Nejste zhýčkaný  prominent  typu  Havla, jste zřejmě jen soudný  člověk, který se nechce plazit a používá svůj vlastní rozum, který dostal do vínku. Přeji vám, ať vás i lidi podobného smýšlení tyto obstrukce nezlomí...

Mgr. J. Sysel

Pane Vandasi,

chtěla bych Vám opravdu moc poděkovat za vše, co jste se snažil udělat pro naši zem. Mrzí mě, jak dopadl včerejší soud, ale věřím tomu, že budete bojovat i nadále. My, Vaši příznivci, Vás budeme stále podporovat.

Ze zkušenosti mohu říci, že Vaše strana v poslední době rostla na popularitě. Pocházím z Ostravy a lidé tady jsou současnou situací opravdu znechuceni. Podporují Vás i starší lidé, kteří Vám nepřestávají věřit. Všichni Vám velmi držíme palce v dalším boji. Současně bych Vás chtěla poprosit, zda byste mi nemohl poslat Vaši podepsanou fotografii, případně i s nějakým věnováním. Byla bych velmi potěšena.

Vaše fanynka Lenka

Divák píše ČT: Proč nepozvete zástupce DS?

Dobrý den,

mám dotaz na redaktory pořadů ,,Hyde Park“, ,,Události, komentáře“, ,,Studia ČT 24“, potažmo celé České televize. Opravdu se mně nelíbí Váš přístup a myslím, že nejednáte seriózně.

A co konkrétně mám na mysli? Do Vašich pořadů, ať již se jedná o ,,Hyde Park“, ,,Události, komentáře“ apod., neustále zvete všemožné ,,experty“ na extremismus a různé komentátory, vesměs odpůrce Dělnické strany (DS). Ale opravdu jsem nezaregistroval, že byste v poslední době do studia pozvali také nějakého zástupce DS, např. pana Vandase, aby se k té špíně, kterou na něj média hází, vyjádřil.

Skutečně se v tomto ohledu považujete za nezávislé médium a domníváte se, že dáváte dostatečný prostor všem zúčastněným stranám? Já jsem přesvědčen o opaku. Takže můj dotaz zní: ,,Kdy do ,Hyde Parku’ či ,Události, komentáře’ pozvete zástupce DS, aby se konfrontovali s odpůrci DS, kteří se ve Vašich pořadech střídají jako na běžícím páse?“

S pozdravem Adam

Reakce České televize

Vážený Adame,

snažíme se vyřizovat postupně všechno. Vedení redakce zpravodajství o této věci velmi detailně diskutovalo a vzhledem k tomu, že jde o velmi kontroverzní otázku, byly na ni také různé názory. Nicméně jsme čekali na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu v této věci. Po jeho verdiktu bylo rozhodnuto, že vzhledem k rozpuštění strany a odůvodnění NSS nebudeme její zástupce do pořadů ČT před volbami zvát.

Hyde Park ČT (Zdroj: Facebook)

-red-