internetové noviny / elektronický archiv

KSČM se na svém webu doznala, že ji založila zločinná organizace

KsCm-zalozilo-

KSČM vznikla z rozhodnutí KSČ. Podle zákona jde o zločinnou organizaci. Obvinění zatím nepadla. FOTO: ARCHIV DL

21. ledna 2010 Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) se na svých webových stránkách hrdě hlásí ke skutečnosti, že ji založilo zločinecké hnutí. Podle trestního zákona směřuje k potlačování lidských práv a svobod.

„V prosinci 1989 mimořádný sjezd KSČ (od r. 1990 KSČS) rozhodl o vytvoření územní organizace komunistů v Čechách a na Moravě. K tomu došlo na ustavujícím sjezdu KSČM 31. března 1990,“ píše se na oficiálním webu KSČM. O personálním a ideovém propojení KSČ s KSČM tak není pochyb. Parlamentní strana se k němu veřejně doznala.

Musíme se přizpůsobit situaci

Karel-urbanekNástin budoucího vývoje komunistů v rámci demokratického systému nastínil během sametové revoluce jejich generální tajemník Karel Urbánek (na snímku).

„Akční postup strany po mimořádném sjezdu strany musí proto důsledně vycházet z taktiky a strategie Komunistické strany Československa v podmínkách otevřeného politického soupeření o důvěru občanů. To znamená, že již v současné fázi musíme přizpůsobit činnost těmto zásadně změněným podmínkám,“ uvedl Urbánek ve zprávě předsednictva KSČ 20. prosince 1989 ZDE

Přitom zákon o protiprávnosti komunistického režimu (č. 198/1993 Sb.) jasně pojmenoval zločineckou organizaci. „Komunistická strana Československa byla organizací zločinnou a zavrženíhodnou obdobně jako další organizace založené na její ideologii, které ve své činnosti směřovaly k potlačování lidských práv a demokratického systému,“ píše se v druhém paragrafu.

Podle trestního zákona je podpora a propagace hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod člověka, nebo hlásá třídní zášť, trestným činem. Pachatel může skončit až na pět let ve vězení.

Web-ksCm

Z oficiálních stránek komunistů. ZDROJ: KSČM

KSČM na svých internetových stránkách nejen přiznala svůj zločinecký původ, ale pokračuje i v třídní nenávisti. V oficiálních stanovách se dokonce hlásí k marxismu. Přitom ideologie Karla Marxe mezi lidmi podněcovala třídní rozpory a revoluce. Ty si v minulosti vyžádaly mnoho obětí na lidských životech.

Fischer s Pecinou blokují zákaz KSČM

Parlament v již zmíněném zákoně č. 198 konstatoval, že nejen Komunistická strana Československa jako subjekt, ale i její vedení i členové jsou odpovědni za způsob vlády v naší zemi v letech 1948 - 1989. „A to zejména za programové ničení tradičních hodnot evropské civilizace, za vědomé porušování lidských práv a svobod, za morální a hospodářský úpadek provázený justičními zločiny a terorem proti nositelům odlišných názorů…,“ pokračuje zákon.

Trojka

Neokomunisté u moci. Vojtěch Filip šéfuje KSČM, bývalý svazák Martin Pecina řídí vnitro, a exkomunista Jan Fischer je současným předsedou vlády. FOTO: ARCHIV DL  

Senátoři nedávno předložili vládě návrh na rozpuštění KSČM. Kabinet Jana Fischera (člena KSČ v letech 1980 až 1989) ale smetl iniciativu se stolu. Nemalý podíl na tom měl i současný ministr vnitra Martin Pecina, který svoji kariéru zahájil v mládežnické odnoži KSČ – Svazu socialistické mládeže (SSM).

Přestože existují jasné důkazy o aktivitách členů KSČM a KSČ a personálním propojení obou organizací, Policie ČR nezahájila vyšetřování, ani nikoho neobvinila z veřejné podpory a propagace zločineckého hnutí.

Martin Zbela

K tématu

Začala restaurace starého režimu. Tiše a bez povyku

Který důkaz o protiprávnosti KSČM považujete za zásadní?

ok Děkujeme za Váš hlas.
  1. Platný zákon č. 198/1993 Sb. 1707
  2. Aktivity bývalých i současných komunistů 142