internetové noviny / elektronický archiv

KSČM chce slavit Vítězný únor. DS chystá protest

Kscm-logo-1a-hvezda-s-bilou-vyplni322. února 2010 Pod záminkou setkání s občany plánuje KSČM veřejnou oslavu Vítězného února a počátku totalitního režimu. Na středu 24. února od 15.30 hod. komunisté ohlásili shromáždění na náměstí E. Beneše v Teplicích. Proti parlamentní straně, která svým názvem a ideou navázala na zločineckou organizaci, chtějí demonstrovat stoupenci rozpuštěné Dělnické strany.

„Komunistická strana Čech a Moravy se na svých webových stránkách přiznala, že vznikla z podnětu zločinecké organizace KSČ. Nemůžeme připustit, aby se takováto strana v předvečer tragického výročí prezentovala bez protestu veřejnosti,“ uvedl za Iniciativu DS - Dost soudruhům! Petr Kotáb.

Odpůrci KSČM připomínají události staré přes šedesát let z 25. února 1948, kdy vážně nemocný prezident Edvard Beneš přijal demisi 12 nekomunistických členů vlády a jmenoval ministry podle přání komunistického premiéra Klementa Gottwalda. Tím byl nastolen čtyřicetiletý režim nesvobody.

Photo6

Komunistický svaz mládeže do boje! Nedávno mu soud povolil činnost. FOTO: KSM BRNO

Rovněž legální strana KSČ Miroslava Štěpána adoruje Vítězný únor na svém oficiálním webu: „Pro pokrokové a čestné lidi zůstane Únor 1948 navždy rozhodujícím politicko-mocenským vítězstvím dělnické třídy, rolníků a pracující inteligence nad buržoazií.“

Štěpánovi komunisté hodnotí Únor 1948 jako odražení kontrarevolučního pokusu reakčních sil o zvrat lidově demokratické moci, který vedl ve svých důsledcích k urychlení socialistické revoluce.

Podle Petra Kotába by se měli odpůrci KSČM a KSČ sejít na teplickém náměstí ve stejný čas, tj. v 15.30 hod., kdy začíná komunistická provokace.

V letech 1948 až 1989 prošlo v Československu komunistickými věznicemi více než 262 000 politických vězňů. Při zatýkání, ve vězení a v táborech nucených prací zahynulo 2500 až 3000 lidí. Oficiálně bylo z důvodů protikomunistické činnosti odsouzeno a popraveno 241 lidí, poslední v listopadu 1960.

Zdroj: Iniciativa DS - Dost soudruhům!

Staňte se fanoušky Dělnických listů na FACEBOOKU

Stanovisko KSČM: Rozpuštění DS vítáme

„I přes okamžité vyjádření předsedy Dělnické strany Tomáše Vandase, že do dvou dnů oznámí pod jakou stranou nebo uskupením půjdou do voleb, je dobře, že byla Dělnická strana zrušena. Jedná se o jasný signál státu, že podobné názory, které zastává tato strana do demokratické společnosti nepatří. Pouhý zákaz nemůže zamezit pronikání neonacistických uskupení do veřejného života. Proti projevům pravicového radikalismu, neonacismu je nevyhnutelný postup celé společnosti, státu i demokratické veřejnosti.“

Zdroj: Zdeněk Maršíček, poslanec a stínový ministr KSČM pro resort vnitra

Ze životopisu Zdeňka Maršíčka

1977 - 1979 - služba u složek Pohraniční stráže
1979 - 1983 - studium na Vysoké vojenské politické škole v SSSR
1983 - 1989 - služba u složek Pohraniční stráže