internetové noviny / elektronický archiv

Koho chcete poučovat?

Ir

Íránci zvolili svého prezidenta, k nelibosti Západu. FOTO: ARCHIV DL

30. června 2009 Nedávné prezidentské volby v Íránu vyvolávají mnoho vášní. Podle oficiálních výsledků byl již v prvním kole znovu zvolen staronový prezident Ahmadínežád, kterému tímto srdečně gratuluji.

Prozápadní opozice si samozřejmě nemohla nechat ujít příležitost výsledky voleb zpochybnit a rozpoutat tím vlnu násilí. Na veřejnost měl, jako na zavolanou, uniknout „supertajný“ dokument, podle kterého měl Ahmadínežád skončit dokonce až na třetím místě.

Každý, kdo zná místní poměry, si dokáže spočítat, jak moc je něco takového nepravděpodobné. Účelem tohoto podvrhu bylo odsunout Ahmadínežáda až na třetí místo, ze kterého se samozřejmě nepostupuje do druhého kola prezidentských voleb v případě, že žádný kandidát nezíská více než 50 % v kole prvním.

Vůči opozici byly učiněny vstřícné kroky včetně možnosti přepočtení hlasů a překontrolování volebních výsledků. Mezinárodní pozorovatelé z Ruska, Číny a dalších zemí shledali volby jako naprosto regulérní. Nic naplat. Tzv. demokratická opozice, mocně podporovaná západními proizraelskými médii, spustila vlnu protestů, které rychle přerostly v krvavé srážky s policií.

Nechme teď Írán chvíli stranou a vzpomeňme si na jiné příklady toho, jak si Západ představuje demokracii. Můžeme si vzpomenout na ukrajinskou „oranžovou“ revoluci podporovanou západními tvůrci Nového světového řádu. Tenkrát byly také výsledky voleb naprosto regulérní, ale s pomocí západních médií byl vyvíjen obrovský tlak na jejich neuznání.

A výsledek? Totální ekonomický kolaps Ukrajiny.

Vzpomínáte si na dobu, kdy byla v Rakousku po svobodných a demokratických volbách ve vládě zastoupena strana Svobodných? Okamžitě následovaly ekonomické sankce proti Rakousku a Rakušanům. To samé platilo po výhře Hamasu v Palestině. Po irském referendu, ve kterém Irové odmítli Lisabonskou smlouvu, se bruselští byrokraté rozhodli nepoužívat otevřený nátlak a místo toho budou Irům umožňovat hlasovat stále znovu a znovu, dokud si nevyberou ono jediné „správné“ řešení.

Tohle je demokracie v západním pojetí. Neuznávání výsledků svobodných demokratických voleb, pokud se to nehodí do koncepce Nového světového řádu. Překrucování faktů a bezohledný nátlak vůči státům, ve kterých lidé svobodně nepodpořili tu „jedinou správnou“ stranu.

Česká média přistupují k danému problému se svým specifickým dvojím vyjadřováním (doublethink). Jinak řečeno, ke dvěma obdobným problémům se vyjadřují naprosto protichůdně.

Můžeme se dočíst o tom, jak v Íránu zlá policie rozhání nebohé demonstranty na nepovolené protivládní násilné demonstraci slzným plynem. Oproti tomu jsem nikde nečetl, že bylo špatné použití slzného plynu, těžkooděnců, armády, výbušnin a obrněných transportérů proti povolenému pochodu Čechů, včetně žen a dětí, například v Janově.

V Íránu mohli kandidáti na prezidenta vést předvolební kampaň svobodně dle svého uvážení. V Čechách byly opoziční straně zakázány rozhlasové a televizní klipy. Na řádně ohlášených shromážděních byly bezdůvodně zatýkáni představitelé Dělnické strany.

Den před volbami byly do novin vypuštěny štvavé a nenávistné články proti jediné skutečné opozici – Dělnické straně (mimochodem stejná situace nastala před krajskými volbami). V Čechách si vláda klade za svoji prioritu zakázání opoziční politické strany.       

Tak kde je ta demokracie, kterou se snažíme vnutit celému světu? Kde je ta zmiňovaná názorová svoboda západní Evropy? Koho chtějí tito lidé poučovat o demokracii? Ani politici a už vůbec ne média nemají sebemenší morální právo kritizovat íránské volby, neboť pro ně samotné jsou lži a bezohledný nátlak podstatou jejich existence.

Já věřím, že se pan prezident Ahmadínežád, stejně jako my, Dělnická strana, před tímto nedemokratickým a totalitním nátlakem ze strany tvůrců Nového světového řádu ubráníme. Naše myšlenky jsou čisté a naše odhodlání nesmírné. Na závěr už mi nezbývá nic jiného, než popřát panu prezidentovi Ahmadínežádovi mnoho úspěchů do dalšího volebního období.

Jiří Petřivalský

Vaše názory

z IP *** | 30.6.2009 18:31
Kazdej kdo se o to zajima, vy ze se jedna jen o frasku. Hold jsou nepohodlni Izraeli a USA s.r.o. tak se zaplatijou lidi natocise to na kameru a uz jsou z toho nepokoje a siri se to do sveta zem tak prichazi o obchodni partnery a je na ni pohlizeno jako na teroristickou tak se tam posle army (pac je tam trebe ropa, nebo neco podobneho.)
z IP *** | 30.6.2009 18:44
Miky řekl dobře. Jsou nepohodlní USA a Izraeli. Jenže co mě na tom všem zaráží? přesně to co bylo už nastíněno v článku. Televize Sion pardon Nova našemu národu neustále bude vštěpovat jak jsou ti chudáci lynčovaní jak Íránská vláda postupuje nehumáne a brutálně proti opozici. Jenže vždyť v čechách se děje úuplně to samé. Jediná skutečná opozice je taky nehumáně a brutálně napadána. Jak se k tomu všemu postavíme je jen na nás. Co může mladý člověk jako já napsat k událostem v Íránu? Snad jen to že jsme svědky další mediální masáže. Je to hnus. Poslední dobou už nemám slov. ODPOR!
z IP *** | 30.6.2009 19:08
nezbývá mi nic jiného než souhlasit. Sice islámské země jako takové nemusím protože jejich nábožensví mi přijde jako hrozba nicméně západní demkrati podporují revoluce, které se jim hodí přitom když vyhraje ve volbách nějaká nepohodlná strana či hnutí okamžitě začnou vyhrožovat sankcemi či vojenskou silou. Tak snad se to v tom iránu srovná.
z IP *** | 30.6.2009 19:17
Další důkaz toho proč proti tomuto sion.. bande bojovat.
z IP *** | 30.6.2009 19:58
Demokracie v západním pojetí znamená "jít s dobou" (podporování přistěhovalců, odpor k vlastenectví a pronárodním myšlenkám...atd. - V dnešní době prostě frčí být zaprodancem.) Jenže ten kdo chce jít proti proudu a uvědomuje si kam se řítíme, je okamžitě označen jako extremista, neonacista, kterého je potřeba zakázat. Myslím, že v některých evropských zemích, jak ukázaly volby do Evropského parlamentu, lidé ukázali svůj nesouhlas s tím co se děje a dali hlas nějaké nacionální straně. Lidé v ČR, velice dobře masírovaní médii, zatím vidí v DS neonacismus a fašismus. Je škoda, že dokud to v téhle zemi ještě jde změnit, lidé nemají zájem a klidně nechají všechny ty zaprodance a korytáře dál nechávat ničit naši krásnou rodnou českou zemi.
z IP *** | 30.6.2009 20:12
Pro Czech: brouku tak je to vsude masirovano medii ! Akorat nekde uz je to lidem jasnejsi a nekde zase ne.
z IP *** | 30.6.2009 20:43
Můžu se zeptat proč pan Petřivalský zatajil že i samotná Rada dohlížiteků uvedla, že ve více než 50 městech hlasovalo víc obyvatel než tam vůbec žije? Že Ahmadínežád naprosto nepochopitelně zvítězil i v domovském regionu Musávího, kde byl Musáví favoritem? Že výsledky voleb ( ne předběžné odhady) byly známé ihned po uzavření volebních místností? Mimochodem VŠEM příznivkyním DS přeji, ať se v přítím životě narodí v zemi kterou kontrolují islámští radikálové, ať si holky trochu užijou...
z IP *** | 30.6.2009 20:46
Czech: Tak dokud se DS bude kamarádíčkovat s Národním Odporem tak nic jiného ani nečekej:-))
z IP *** | www.freeradicalzone.tk | 30.6.2009 21:12
Bývalý generál pákistánské armády Mirza Aslam Beig tvrdí, že americká zpravodajská služba CIA použila značnou sumu peněz, aby s jejich pomocí vyvolala revoluci v Íránu. V telefonickém rozhovoru s rádiem Pašto generál v pondělí 15. června prohlásil, že o americkém vměšování do záležitostí Íránu existují nezvratné důkazy: „Dokumenty potvrzují, že CIA investovala v Íránu 400 milionů dolarů, aby po volbách napomohla barevné revoluci“.
z IP *** | 30.6.2009 21:20
Vláda nejde proti opoziční straně jako např.DS,"To podsouvá DS lidem" ale jde proti neonacismu,a pokud já vím,tak DS je prolezlá jak sýr, neonacistama.Všiměte si lidé toho,že když se jedná něco o židovství,tak je DS na nohou.Nedělají totéž i neonacisté?
z IP *** | 30.6.2009 21:44
Opravdu vaše čisté myšlenky,které přivedly milióny lidí do neskutečného marasu,rozvratu západní kultury,a zdegenerování miliónů lidí ve jménu posedlé víry v násilí a nenávist.To jsou ty vaše čišté myšlenky-promiňte,ale v Iránu jsou také z těch vašich antisemitských postojů už tak zblblí,že i tam není demokracii opravdu uskutečnit. Vlastně bu´dme rádi,když dostanete přes držku teď a tady,anež aby jste pochodoivali ulicemi a masakrovali děti,ženy,staré lidi,protože je to v souladu s vaším přáním o čistotě ras. Takže neurážejte tuhle demokracii,kterou nevytváříte,ale pošpiňujete... Holé lebky neví, co je to DEMOKRACIE-to je mi líto,potom by jste si měli zopáknout ANTIKY,kterým neonacismus svými myšlenkami naprosto odporuje.ANTIKA NADŘAZENÁ KULTURA DUCHA,A MÉNĚCENNÁ FILOZOFIE HITLERA NECHÁPAJHÍCÍ ZÁKLADNÍ PRINCIPY ŠLECHTĚNÍ SPOLEČNOSTI. MUSÍTE VĚDĚT,KDE JE VAŠE MÍSTO,A MY VÍME,KDE JE VAŠE MÍSTO,ANO TŘEBA I V MÍSTECH O KTERÝCH SE NESMÍ MLUVIT,ALE TO JE JINÁ KAPITOLA
z IP *** | 30.6.2009 21:52
Naprosto souhlasim s autorem clanku.At zije Iransky prezident!
z IP *** | 30.6.2009 22:26
SKVĚLÝ ČLÁNEK -)))...souhlasím s panem Petřivalským na 100% ! Nejsme židovskou zemí, ani US-Bruselem. Jsme Češi. Národní socialismus je jediným východiskem ze současného liberálního marasmu...DS je naše naděje!
z IP *** | 30.6.2009 22:29
ŽIŽKO, dej si jinej nick: PRZNÍŠ DĚJINNÉ JMÉNO!!!
z IP *** | 30.6.2009 22:37
Musím zareagovat na článek. Nevím jak moc jsou ideály Ahmadínežáda čisté, jedno je jisté: od asijských ruce PRYČ!! Za rozvratem evropy stojí právě tioto Arabaové z blízkého východu a je jedno zda to jsou jsou Turci, Židé, Íránci nebo jiný barbarský národ...po celá staletí znamenali hrozbu pro evropu. O čistotě myšlenek můžu říct jen to, že myšlenky politického světoběžníka pana Petřivalského nechápu, jelikož coby předseda NK stála na protiislámské straně a rovněž se kdysi vyjádřil, že jeho odeálem národní socialismus rozhodně není...
z IP *** | 30.6.2009 22:51
Volil jsem Dělnickou stranu. Díval jsem se na její webové stránky a viděl jsem tam pár zvláštních věcí, přes které jsem se přenesl. Nevolil jsem ji kvůli jejímu hospodářskému programu nebo kvůli tomu, že chce vystoupit z NATO. Volil jsem ji kvůli tomu, že má smysl pro pospolitost. Jsme bílí civilizovaní lidé, jsme Západ. A kdo je víc? Tento článek mi neulehčuje mé rozhodnutí volit DS i do budoucna. Chce autor, aby na vás policisté stříleli ostrými náboji a pak říkali, že tak se to dělá u vašich kamarádů v Íránu? Chce autor, aby Rada dohlížitelů vůbec nepouštěla kandidáty k volbám? Pro pana Owena: já rozhodně nesdílím vaši ďábelskou kletbu, aby se příznivkyně DS narodily v Íránu. V DS je spousta lidí, která dělá naší rase čest. Jsem si naprosto jistý, že většina voličů DS a 99% potenciálních voličů nepřeje Ahmadínežádovi hodně štěstí. Možná si spousta lidí nepřeje váku s Íránem a nemá ráda Židy, kterýžto postoj nesdílím. Ale oslavovat ájatolláhy, s tím chcete vyhrát volby? A poslední odstavec? Ahmadíneřád a my se ubráníme??? Jestli to čte člověk, který váhá, zda vás volit, tak vás volit asi nebude. Jak můžete blahopřát zapřisáhlému nepříteli Západu? Co si myslíte, že pro něj jsme? Myslíte, že vás nechá nosit Thorovo kladivo? Hymna DS má následující obrazový doprovod: lesy, jezero, vlci, vlci, vlci, rek na koni, valkýra, Keltové, Vikingové, rytíř. Nic z toho není politicky korektní, ale vše je zcela západní. Není tam ani jeden létající koberec, džin nebo ájatolláh. A je to tak správně. Já chci volit stranu, na kterou budu právem hrdý. Stranu, která bude fanaticky bránit naši pospolitost. Která bude bránit Čechy, bránit Evropu, bránit Západ. Klidně ať DS prosazuje Evropu sjednocenou na základě řádu a pořádku, to by mi nevadilo. Je militantní, protože tuší velké problémy. Nemá ráda Cikány, nemá ráda přistěhovalce. Je to tak velký problém, chtít, aby aspoň nepsala ódu na Ahmadíneřáda, když už se vůči němu nechce negativně vymezit?
z IP *** | 30.6.2009 22:54
Tenhle článek šlápl celkem vedle. Zastávat se islámských radikálů, my v době kdy se tito rozlézají po Evropě mi přijde celkem nechutné. Doufám, že iránské poměry nejsou pro pana Petřivadského vzorem pro jeho vysněnou Evropu.
z IP *** | 1.7.2009 02:05
Baxx: "Zastávat se islámských radikálů, my v době kdy se tito rozlézají po Evropě mi přijde celkem nechutné" baxx, to je práve rozdiel medzi nacionalizmom a šovinizmom - zatiaľ čo nacionalizmus sa snaží o zdokonalenie vlastného národa a zabezpečenie jeho suverenity medzi inými národmi, šovinizmus sa snaží svoj národ vyvyšovať a iné považovať za menejcenné a následne ich utláčať. z môjho pohľadu DS nevykazuje známky šovinizmu, ale ide o nacionalistickú stranu. preto sa nemôžeš čudovať, že sa zastáva "islamských radikálov" (v čom sú radikálni? v tom, že na rozdiel od kresťanov zostávajú svojej viere verní?), keď vidí, že ktosi neoprávnene zasahuje do ich vnútorných záležitostí, spochybňuje výsledky legitímnych volieb, vyvoláva nepokoje a to všetko za jediným účelom - dosadiť do čela krajiny "svojho" človeka proti vôli ľudu. boj proti islamizácii európy zo strany nacionalistov je pochopiteľný, pretože tento jav ohrozuje suverenitu našich národov po stáročia budovanú na základoch rímskeho práva, gréckej múdrosti a kresťanskej mravnosti. v iráne sú však moslimovia doma a tam majú právo žiť podľa vlastných zákonov - a keď sa im to západná sionistická mašinéria snaží znemožniť, pravý nacionalista nemôže zostať ticho
z IP *** | 1.7.2009 07:21
Pro Marusku: Moje mila Marusko. Dokaz svoje tvrzeni o neonacistech a nestrilej jen tak do vzduchu kravinky. Ted k zidum, nez zacnes meldovat otom, jak DS utoci na zidy, tak si zjisti, jak zide utoci na ostatni rasy. Mensi priklad utoku na europoidni rasu: Rozvraceni rodiny a manzelskeho vztahu (vychova o deti), zaplavovani zeme lidmy ze 3sveta, (tim nici nase skolstvi, kulturu, ekonomiku, krasna mesta i ty skareda) a dalsi.... plus ve filmech jejich ciny ospravedlnuji a davaji je nam za vinu. Skus se mrknout na neco treba od Spilberka a zapremyslej co se nam film snazi rict. Navic kdo byl jedinou obeti 2sv. valce ? Porad je nam predkladano, ze zide. Jen tak pro info: zidu nepadlo 22milionu. Nebo si snad myslis, ze zide bojovaly na fronte Nemecka, Ameriky, Ruska, Britanie... ?
z IP *** | 1.7.2009 11:03
Miyk, Miky, Miky, stačí se podívat na volební kandidáty DS kde fugurují taková známá jména jako Sedláček, Bureš, Fuksa atd. ,to že DS pojmeovala svůj časopis podle Národního Odporu taky nebude náhoda že:-)) ....mimochodem právě Národní Odor vyzval k volbě Dělnické strany, což by mělo každého českého vlastence vytočit, ale DS to evidnetně nevadí.
z IP *** | 1.7.2009 11:04
..ten příspěvek pro Mikyho byl můj.
z IP *** | 1.7.2009 11:25
ani náhodou nemám iluze o národech blízkého východu.V pátém století vpadly do Mezopotámie hordy arabů a podmanili si zdejší obyvatele.Mnoho národů téměř vymřelo.Kdo chtěl přežít,musel přejít k nim.Darovat jim svojí práci,vědomosti,a kulturu a území.To byla první lidská gigantická diverzifikace.Druhá byla na americký kontinent,byl téměř vyhuben národ Inků a Aztéků,jakož i malé národy a kmeny.Za účelem získání nových území a bohatství proteklo tolik krve,že si to nikdo ani neumíme představit.Jsem pro to,aby všichni bílí vypadli z muslimských zemí,opevnili se na hranicích a počkali až se to tam vyčistí.Jedinýho arabáka nepustit ven,zarazit veškeré milodary-podívejte se jak plýtvají bohatstvím ale o humanitární pomoc žebrají téměř kontinuelně.Co bude až najdeme alternativu za ropu a oni přijdou o zisk?Protože pracovat nebudou,budou chtít přijít sem a udělat to co před 1600 lety v Mezopotamii.Takže pozor,tlachy nás před nimi neochrání !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
z IP *** | 1.7.2009 12:03
Sankce proti Palestině nenásledovaly po vítězství Hamásu ve volbách, ale poté, co Hamás v ozbrojeném puči v červnu 2007 převzal moc. Ale to jen tak mimochodem.................................................. Obrovská demonstrace 15.6. v Teheránu začla ještě předtím, než byla zveřejněna zpráva o dokumentu o vítězství Musávího......................................................... Iránci měli hodně důvodů pochybovat o regulérnosti voleb - v hlavním stanu i na shromážděních Musávího byla opakovaně odpojována elektřina a telefon a Musáví i Karubí byli ještě 14.6. uvedeni do domácího vězení!.................................................... Chameneí potvrdil vítězství Ahmadinežáda dávno předtím, kdy bylo sečteno dostatečné množství hlasů - udělal to dokonce v době, kdy bylo jasné, že Ahmadinežád má méně než 50% hlasů - tj. musí jít do 2. kola, kde by se proti němu reformisté spojili.............................................................. Bývalý prezident Rafsandžání, dodnes hlava několika úřadů, napsal Chameneímu před volbama otevřený dopis, kde žádá, aby volby proběhly transparentně, jinak budou potíže - vedly ho k tomu zprávy, že Ministerstvo vnitra před volbama začalo vyhazovat zastánce reformistů........................................................ A tahle demokratická volba se uskutečnila s tím, že významným reformistům, včetně ultra-populárního bývalého dvojnásobného prezidenta Chatámího (který, BTW, opakovaně usiloval o dialog kultur a spolupracoval i s USA), nebylo umožněno kandidovat...................................... Takže, milí náckové, opět jste se předvedli, svůj antiamerikanismus postavili daleko před zájem na spravedlivém výsledku voleb a poblahopřáli jste k udržení totalitného islámského režimu.
z IP *** | 1.7.2009 12:04
Máte pravdu, že pokud chceme bojovat proti přistěhovalectví do Evropy, musíme si uvědomit, že právě imigranti z arabského světa jsou jednou z hlavních skupin, které zaplavují tento starý a bílý kontinent. Proti islamizaci Evropy!!!!!!
z IP *** | 1.7.2009 12:07
BTW, proč, milí náckové, tak oslavujete vítězství proti-islámské strany Geerta Wilderse v Holandsku, když vítězství náboženských fanatiků v Iránu vám nevadí?
z IP *** | 1.7.2009 12:40
Ne-DS - Protože musíš rozlišovat, jestli Arab je člověk žijící ve své zemi nebo jestli je to přistěhovalec v Evropě. Pokud si lidé žijí ve své rodné zemi, není důvod proti nim útočit či je kritizovat, protože se snaží budovat a rozvíjet svoji vlast. Ale pokud se nám stěhují do Evropy a jejich počet neustále roste, tak to představuje jistou hrozbu. Tak proto, víš?
z IP *** | 1.7.2009 13:26
Iránci nejsou Arabové, ale Indoevropané! Irán (Aeran) znamená v překladu Země vznešených, země Árjů.... Jsou tmavší než my, zhruba jako obyvatelé Sicílie nebo jižního Řecka, ale nejsou to Arabové.
z IP *** | 1.7.2009 15:52
MIKY: mohl bys uvézt příklad, jak židé útočí na ostatní rasy? Jak prosimtě rozvrací rodinu? Vždyť např. rabín Geršom zavedl monogamii v době, kdy to v křesťanství probíhaly debaty o polyteismu. Jak židé zaplavují Evropu lidmi ze 3. světa? Jako Sarkozy, který vyhrál volby s tím, že narozdíl od socialistů omezí imigraci do Francie? Jako Benjamin Kuras nebo Walter Laqueur, kteří varují před přistěhovalectvím do EU?........................................................................ PS: jako český vlastenec bys měl vědět, že z cca 300 000 civilních obětí 2. světové války na území Čech, Moravy, Slovenska s Podkarpatské Rusi bylo asi 260 000 Židů! Také nejvíce vyznamenávaný voják československé zahraniční armády Arnošt Steiner byl žid.
z IP *** | 1.7.2009 18:08
Pro pana Martina: Íránci sice hovoří indoevropským jazykem a jsou to potomci Árjů, ale to je tak všechno. Mnohem více společného máme s neindoevropskými Finy, Basky nebo Maďary, což jsou všechno civilizovaní bílí lidé. Íránci (s výjimkou těch, kteří své dědictví nezradili a nekonvertovali k islámu a proti kterým nic nemám) jsou ve všem kromě jazyka poarabštění. Uctívají arabského boha, řídí se arabskými mravy, největším hrdinou na světě je pro ně Arab Mohamed, největším národním hrdinou je pro ně Arab Alí, co přepadl perskou zem, a jeho potomci, a k dovršení všeho se pětkrát denně plazí před Arábií. To je lásky k árisjkému odkazu. Jediný, kdo jej snad bral skutečně vážně, byl šáh. Pro pana Czecha: Mně nevadí pokroky Indů nebo Thajců, kteří 1) nejeví chuť cpát se sem do Evropy, 2) nikdy nám nešli po krku. Muslimové odjakživa Evropě po krku šli a několikrát v hodině dvanácté došlo k zázraku. Jsou pořád stejní. Pokroky Indů nebo Thajců nás přímo neohrožují. Pokroky muslimů v jejich zemích ano. Ahmadínežád není pouze nepřítelem Izraele, určitě nenávidí nás všechny nemuslimy (a sunnity k tomu). Čím bude silnější, tím hůř pro nás. Jeho bratři ve víře rozdávali vlastním dětem klíče od ráje a posílali je prošlapat cestu přes minová pole. Jak můžete takovým lidem věřit. Pakliže tohle čte antisemita, nechť si zodpoví otázku: vadí mu Židé v Evropě, ale Stát Izrael, který se snaží rozvíjet tam daleko v cizině, nikoli? Snad to tu nepadlo, ale Íránci jsou ti poslední, kdo by si mohl stěžovat na zasahování Západu v jejich zemi. Kdokoli má moc, zasahuje v cizích zemích. Oni za šáha Nádira v roce 1739 přepadli a dobyli Dillí, okupovali Afghánistán, těsně před ruským záborem Gruzie vyplenili Tbilisi tak důkladně, že tam zůstaly stát dva domy, roku 1856 přepadli a chtěli anektovat afghánský Herát. A co zásahy ájatolláhů v dnešním Iráku, podpora Hizballáhu v Libanonu? Nemají nikomu co vyčítat. S tím, že muslimští přistěhovalci v Evropě jsou "jistou" hrozbou, naprosto souhlasím. Nepředstavují ale masu bez skutečného zázemi, ale jsou kolonií a prodlouženou rukou svých domovských zemí, které mohou podpořit a od kterých se jim může dostat podpory. Proto je (s výjimkou uprchlíků před tamějšími režimy) nelze považovat za skupinu, která nemá se svými domovskými státy nic společného.
z IP *** | 1.7.2009 18:20
on je každý neonacista - dokonce i "házeči vajec" na Paroubka a na ostatní socdemácká paroprasata. každý ( kdo se jen kriticky projevuje ) je dnes neonacista Dříve to byl jen nacionalista, pak extrémista, už nezabírá ani neonacista ...tak co to bude dál ? Ďábel ? a bude je ( politické odpůrce ) rovnou tento režim pálit na hranicích !!!!
z IP *** | 1.7.2009 21:37
...je vidět, že řada zde diskutujících NEPOCHOPILA smysl tohoto perfektně zvládnutého článku panem Petřivalským...ani se nedivím, že v drtivé většině jde o odpůrce DS...na myšlenkově chabé řádky od ŽIŽKY a NE-DS nemá smysl ani reagovat...o co v článku jde je přeci tak jasné -)...opět takovouto úvahu chválím a přeji více takto povedených článků...
z IP *** | 1.7.2009 22:49
Dotaz na pana tonynyho: Těmi, co to nepochopili, myslíte i mne? Jste si jistý, že jste to Vy sám pochopil správně? Když si to pročítám znovu, ty první odstavce vypadají jako povedená ironie, ano, tak moc povedená, že ji lze rozpoznat až asi na třetí pokus. Ale kdo by si článek tohoto druhu četl třikrát? Poslední odstavec totiž vůbec nevypadá na to, že by pan Petřivalský chtěl přirovnat současný systém k Íránu, to se na mě nezlobte. Napsal sice pěkný článek Pojďme společně k cíli, ale tento jeho příspěvek je takový zvláštní. Jak chcete vysvětlit úvodní větu posledního odstavce?
z IP *** | 2.7.2009 00:42
írán je zrovna nepohodlenej nebot je protiizraelskej,ale jinak to tam je tak a chvílku jinak.porušování lidskejch práv v iraku bylo fain a dokonce ho usa podporovala a pak potřebovala něco jiného a režim iranu byl najednou špatnej...a metody tu skutečně tak rozdílné od íránskejch nejsou jen zde když se chtěj nikoho zbavit natrvalo nepošlou na něj kata v uniformě,ale svetovaného afáka či cikána.jinak rád bych se zeptal na věc z jiného soudku dlouho sem uvažoval proč cikáni nejvíc utíkaj do ekonomicky prosperujících zemí i když tam je také rasizmus a né nikam kde jsou všichni stejní jako oni např indie.nákou odpověd jsem na to měl,ale když sem se zeptal na romee dostal jsem ban.nemluvil o tom nikdo z nákým humanistou?:)
z IP *** | 2.7.2009 00:50
souhlasil bych s tím že pokud neevropan(čti nebílej)žije ve svém koutku světa naprosto mě nevadí a jako turistu ho tu uvítám a rád se pojedu kouknout k nim.co se tíče arabu jejich národně osvobozeneckému boji celkem fandím a ne jen kuli tomu že se tíká izraele spíš mě to co se tam stalo připomíná kosovo či budoucí severní čechy.ovšem ve chvilku kdy přijde do evropy natrvalo nezajímá mě duvod ani předchozí simpatie a je to nepřítel.samozřejmě ovšem jsem pro stažení bílé kolonizace u nich.v dnešním rozložení světa bych vcelku byl pro evropu evropanum,evropskou severní ameriku a austrálii a ze zbytku světa bych se stáhnul ovšem samozřejmě je bych stáhl od sud.takže ano oslavujeme protiislámské strany v evropě i nacionalistické strany v arábii nebot i ty chtějí své udržet ve svém.
z IP *** | 2.7.2009 00:58
Jen takovej dotaz - až tady bude aktuálnější otázka muslimských přistěhovalců, budete stíhat zároveň z jedné strany nadávat na muslimy a z druhé oslavovat Ahmádinežáda?
z IP *** | 2.7.2009 01:22
Dělá to jenom mě nebo se tady více lidem příspěvky zobrazují totálně rozházené?...jestli nejsem nějaká výjimka, tak byste s tím mohli něco udělat...
z IP *** | 2.7.2009 07:07
Pro: Ne-DS Nektere ty lidi neznam, tak nemohu hovorit o tom co je na tom pravda, ale o tech obetech bych vazne pochyboval. Docela dost dobře to může byt výmysl a to už třeba jen proto, ze se třeba nějak podezřele snižovaly pocty usmrcenych u cedulich koncentracnich taboru. (bohuzel ucebnice dejepisu to nejak nepozmenovaly). Ohledne te monogamie: Ano mas pravdu. Zavedl ji, ale rekl bych, ze to spise melo udrzovat zidy v celku, nez slouzit ostatnim rasasam. Nemyslis ? (zide si vcelku dost potrpi na rozmnozovani ve sve rase a ne jine.) Arnošt Steine bud byl fakt dobrej, a nebo uz tehdy melo zidostvo vcelku dost velkou silu, aby ovlivnilo kdo bude nejlepsi to fakt netusim do teto osoby nevidim, ale mozna si oni neco prectu. K tem utokum jsem se jiz z casti vyjadril a ted promin nemam uz moc casu, tak valim. Dokoncim to priste. PaPa
z IP *** | www.nacionaliste.webnode.cz | 2.7.2009 10:10
Je mi kolikrát vážně do breku. Jak je možné, že autor článku, pan Petřivalský píše články pro DL? Když píše pro NO? Jako aktivistovy pro DS se mi toto vůbec nelíbí!!!
z IP *** | 2.7.2009 19:46
Pro Zdeněk(DS): Ano mas pravdu. Je to tak spatne a je to chyba, ale tak trosku si jinci chyba nez si myslis (kdo cetl moje probuzeni chape a kdo ne, at marne tape. :DDD)
z IP *** | 3.7.2009 14:51
Nečekal jsem, že tady narazím na mírumilovné lidi považující ostatní rasy a civilizace za nám rovné. Přesto nemohu souhlasit s myšlenkou, že bychom se měli uzavřít do sebe a ignorovat dění v ostatním světě. Nevěřím, že by to vedlo k takovému upadnutí jako v Japonsku za Tokugawů. Problém je v tom, že když budeme dění na Blízkém východě nebo v Africe ignorovat, vzniklé vakuum vyplní především Čína, což ji posílí v jejích hegemonistických, nám nepřátelských ambicích. Afriku objevili naši lidé, oni to tam kolonizovali, civilizovali a odkryli náleziště nerostných surovin, proto bychom tam měli mít přednost my před Čínou. Velká část muslimského světa kdysi patřila k římskému impériu, na jehož odkaz navazujeme. Co hůř, muslimové jsou pořád stejní, a když zesílí, začnou se chovat stejně výbojně jako dřív. Shrnuto, nebudeme-li zasahovat v okolním světě, může to - nechť jsem špatným prorokem -napomoci tomu, že okolní svět bude zasahovat u nás. Izolacionismus mezi válkami provozovaly Spojené státy jako snad nejmocnější země na světě, a málem se jim to moc nevyplatilo.
z IP *** | 3.7.2009 15:19
Miky, Miky...: Cedule před Osvětimí jsou rozházené - protože Poláci ještě v roce 1945 napsali na ceduli v Osvětimi, že tam bylo zabito 6 000 000 lidí (hlavně poláků, sovětských zajatců a Židů) - o motivech se dá spekulovat, ale podle mě hlavně proto, že dobře viděli, že z Polska "zmizelo" 3 000 000 Židů a další 3 000 000 Poláků byly zabity. Poměrně rychle se ale koncensus ustálil na tom, že v Osvětimi samotné bylo zavražděno něco přes 1 000 000 lidí, z toho přes 90% Židů. např. ti polští ale byli povražděni vtáborech jako Treblink, Belzec či Sobíbor. V Norimberku samotní pachatelé uvedli, že celkem zabitých ŽIDŮ bylo okolo 6 000 000, Eichman v procesu uvedl to samé. Zpráva pro Himmlera uvádí, že do konce roku 1942 (tj. např. před útokem na Maďarsko či likvidací Varšavského ghetta !!!) bylo zabito 2 400 000 Židů. Autor zprávy Richard Korherr po válce pracoval jako úředník v Západním Německu (tj. nebyl trestán za zločiny) a obsah své zprávy nikdy nezpochybňoval. Dneska je obecný koncens historiků takový, že ZAVRAŽDĚNO bylo mezi 5,1 milionu a 5 900 000 Židů a statisíce dalších byly "běžnými" obětmi války - tj. přes 1 000 000 sovětských Židů patřilo mezi cca 21-22 000 000 obětí v SSSR. Nevím, co je v našich učebnicích dějepisu, ale např. Kronika českých zemí, kterou mám doma, taky potvrzuje můj údaj 260 000 zabitých československých Židů (jména skoro všech PROTEKTORÁTNÍCH židů - víc než 77 000 - jsou napsaná v Pinkasově synagoze, jak je to s těmi slovenskými či rusínskými nevím) .................................................................................................................................. A ačkoliv je zcela zbytečné v diskuzi pod článkem od Národního odporu vyvracet tvrzení, že Židé vůbec nějaký kolektivní vliv mají, uvádím, že Arnošt Steiner byla jako ne-komunista po svém útěku do SSSR internován a z politických důvodů nezískal titul hrdiny SSSR, ačkoliv i sovětští velitelé ho navrhovali. PS: jeho sestra a matka zahynuly v koncentráku, ale něco mi říká, že před ním (navíc za 1. ČSR juniorským šampionem v boxu) by sis svůj antisemitismus odpustil.
z IP *** | 3.7.2009 19:00
Žižka, tobě nefunguje šiška...... ------- Hlavně tady poukazuj na oběti, když jsi sám komunista. Komunisti zabili mnohonásobně víc lidí než nacisti.
z IP *** | 3.7.2009 19:03
A jelikož mi nikdo zatím neodpověděl, tak se ptám znova - až začne být islámský problém aktuální i v ČR, budete taky pořád lízt do řiti Ahmádineřádovi? Jako správní "vlastenci"?
z IP *** | 5.7.2009 13:59
Pro NE-DS: Takze zide byli deportovani na rozkaz Hitlera na uzemi Palestiny dnes uz statu Izrael a to z duvodu, ze chtel rasove cistou evropu ! Samozrejme existovali koncentracni tabory, ale byli to tabory pracovni. O plynovych komorach a jejich ucelu by se dali vest spekulace, ale dobre umiraly tam zide (nechci byt obvinen z popirani holocaustu jsou zato podivne divne tresty, takze ano v koncentracnich taborech umiraly zide souhlasim s tim a konec koncu je to pravda [vsichni nekdy musime zemrit]) Ted k tem vypovedim co uvadis, ze poskytli byvali popravci a reditele koncetraku a podobne. Ehhhhhhhhhm nechcu nic rikat, ale kdybych byl mlacen a stal nademnou lekar a rikal stop dalsi zraneni mohou byt smrtelna, tak bych priznal cokoliv. Antisemita a ja ? Ja jen hledam pravdu nemyslim si, ze jsem antisemita a ani s tim nesouhlasim a to proto, ze antisemitismus je nesmysl neexistuji prece zadne rasy, nebo to je nam aspon tvrzeno.Jak tedy muze byt nekdo antisemita ? Antisemitismus je prece zasednuti si na zidovske rase, nebo tak je aspon tento pojem oduvodne a mezi africany, araby, evropany... preci zadnej rozdil neni.
z IP *** | 30.8.2009 12:08
Dobrý den,DS je přesně to co naše republika potřebuje.Je už potřeba udělat akci čisté ruce a zbavit se všech příživníků a parazitů co dostávají naší republiku na dno.Myslím,že lidé porevoluční politické scény z nás dělají ovce které jim akorát přispívají do státní kasy aby mohli jezdit v nejnovějších modelech audi,bmw,kupovat si exkluzivní reality a jezdit a trávit volný čas na luxusních jachtách ve společnosti lidí kterým po roce 1989 pomohli k penězům výhodným privatizačním programem prosperujících strojírenských,textilních...... podniků jejichž výroba po privatizaci spočívala v prázdných halách.Ano výrobní technologie se rozprodaly a podnik vyhlásil bankrot a upadl v zapomění.Vydělala na tom určitá skupina podnikatelů,ale o práci přišli tísíce lidí.Nejhorší je,že tento druh rozkrádání a tunelování republiky pokračuje.ŘEKNĚTE STOP!!!!!!!VOLTE DĚLNICKOU STRANU!!!STRANA KTERÁ JDE PROTI TOMUTO PROUDU!!!!!!STOP KORUPCI A PŘÍŽIVNÍKŮ