internetové noviny / elektronický archiv

Koalice už ví, jak na povodně. Recept je „nečekaný“ - nové daně

Povodne12. srpna 2010 Cynismus recyklované vládní koalice (ODS, TOP 09, VV), jak nám její představitelé předvedli na obrazovce ČT 1 v pořadu Události dne 9. srpna, snad opravdu nemá hranic. Hrubě zneužívají solidarity slušných lidí s oblastmi postiženými povodněmi a navrhují zavést novou daň 100 Kč měsíčně ve prospěch povodňového konta. Ročně se tak má vybrat 4 miliardy korun, které prý mají být použity na škody způsobené velkou vodou, nebo na protipovodňové stavby.

Licoměrně to nazývají solidaritou suchých s mokrými. Ve skutečnosti by správný název zněl: solidarita suchých a mokrých se stavebními firmami spjatými s koalicí. Jen jako perličku cituji zprávu ze serveru iDNES z 11.8.: „Návrh (na tuto daň - pozn. autora) byl připraven ještě v době, kdy nad Libereckem nebylo po povodňových mracích ani stopy a důvodem bylo prosté navýšení státních příjmů“.

Proč se požadovaná částka nevybere třeba na Pandurech (každý kus je předražen o 100 milionů) nebo na mnoha a mnoha dalších nestydatě předražených státních zakázkách? To nejde, to by nejspíš utrpěla svoboda a demokracie reprezentovaná konty politických stran a osobními účty jejich sponzorů.

Když už „musí“ vláda řešit problémy zaváděním nových a nových daní, dovolím si jí zdarma a nezištně navrhnout řešení. Zdaňte déšť 80 %, což je v našich krajích obvyklá míra zdanění, a na běžného občana zbude 20 %. A je po povodních. Pro zvlášť šťouravé jedince upozorňuji, že v tomto odstavci se jedná o čirý sarkasmus.

Na závěr si dovolím odhadnout, jak se situace vyvine: ministr soukromého vnitra Radek John a spol. se předvedli jako akční a chápaví politici, i když ve skutečnosti spíš překáželi hasičům. Rabující hyeny z multi-kulti dostanou podmínku, a bububu, příště už to nedělej! Na protipovodňové opatření se v tichosti zapomene a nové daně zůstanou.

Pokud se mýlím, rád se všem zmiňovaným pánům a dámám omluvím a pokloním až k zemi. Bohužel, dosavadní zkušenosti mi napovídají, že k tomu nebudu mít příležitost.

Petr Smejkal

Tento článek můžete komentovat na Facebooku