internetové noviny / elektronický archiv

Facebook našel práci pro Mazela. Rozpuštění pneuservisu

19059-1113693140985-1786638478-225033-775722-n

Ozubené kolo nad vchodem do pneuservisu.  Fanoušci Facebooku našli práci pro falešného soudního znalce. FOTO: FACEBOOK DS

20. ledna 2010 Ozubené kolo na ceduli pneuservisu. Není to propagace nacismu? Podle uživatelů sítě Facebook by se měl podnětem zabývat „expert na extremismus“ Michal Mazel.

„Tak jsem dneska šel okolo jednoho pneuservisu a vážně jsem se zděsil. Majitel má na vratech ceduli s nápisem a má tam stejné logo jako používala NSDAP. Podle některých pseudoznalců se tedy musí jednoznačně jednat o neonacistu. Možná by se tam měl zajet podívat pan Mazel, vyhodnotit celou situaci a podat návrh na rozpuštění celé dílny,“ doporučuje se smajlíkem člen komunity DS na Facebooku Adam P.

Právě Michal Mazel minulý týden vystoupil před Nejvyšším správním soudem jako údajný soudní znalec. Dělnickou stranu přirovnal k NSDAP, protože má ve znaku ozubené kolo. Posléze ale vyšlo najevo, že Mazel žádným soudním znalcem není, chybí mu totiž registrace.

Znaky_2 

Nehodí se do krámu. Zpochybněný soudní znalec Mazel ve svém posudku proti DS neuvedl, že ozubené kolo bylo v minulosti oficiálním logem ČSSD. REPRO: ARCHIV DL

Soudce také zaujalo, že Mazel svůj posudek vyhotovil pod hlavičkou Ústav kriminalistiky a forenzních disciplín Vysoké školy Karlovy Vary. Ústav přitom vznikl teprve nedávno. „Jaké má odborné zázemí?“ ptal se soudce Josef Baxa (více ZDE).

Ozubené kolo bylo v minulosti symbolem prosperity českých podniků, které vládnoucí garnitura po roce 1989 úspěšně zlikvidovala. Jeden čas si jej za svůj symbol zvolila i ČSSD, která dnes od dělníků dává ruce pryč. Sociální demokraté dokonce po více než sto letech upravili název Masarykovy dělnické akademie na „demokratická“.

Jestli falešný soudní znalec Mazel přenechá agendu DS akreditovaným odborníkům a bude se raději věnovat komunální kauze „neonacistického pneuservisu“, je zatím jen otázkou. Expert z Vysoké školy Karlovy Vary totiž pošilhává po vysoké politice. Server Dělnické listy zjistil, že jeho jméno figuruje na letošní kandidátce TOP 09 s Miroslavem Kalouskem v čele.

-ham-

Odkaz_2

Přijme Mazel nabídku Facebooku?

ok Děkujeme za Váš hlas.
  1. Ano, požene autodílnu před soud. 2100
  2. Ne, s Kalouskem se pustí do politiky. 176