internetové noviny / elektronický archiv

Exposlanec pro DL: Chrání stát občany?

Smucr5. dubna 2010 Každý občan má představu, že bezpečnostní orgán státu, v našem případě policie, je povinna zajistit pořádek a bezpečnost občanů ČR. Jenže skutečnost je mnohdy zcela jiná, která může přinést mnohému těžké rozčarování.

Fráze „Pomáhat a chránit“ mnohdy dotvrzuje absurdnost tohoto rčení. Média informují, že bezpečnostní složky zavinily svojí nedbalostí a laxností smrt nejednoho občana. Policie bohužel díky těmto skandálům ztrácí na důvěře.

Před nedávnem policejní šéfové doporučovali občanům, aby se chránili sami, ale to není správné řešení. Ano, většina policistů má upřímnou snahu plnit přesně a vzorně své služební povinnosti, ale tyto skandály kazí jejich snahu a práci. Co však lze dnes čekat od policie, kdy v čele vnitra stojí bezcharakterní úředník, svazák Pecina, jehož jedinou snahou je umlčet jedinou národní opozici v zemi, Dělnickou stranu sociální spravedlnosti?

Pod Pecinovým vedením je policie pouhou represivní složkou proti lidem vlastní krve a země!

Společně s policií mají na zákonnost dohlížet soudy, a mnozí si řeknou na jejich adresu „to je ale slabota“, když zjistí, že při hledání práva a spravedlnosti narazili na aroganci, nadutost a zlobu. Právě od těch, kdož odsuzovali v minulosti odpůrce totalitního režimu. Mnohdy soudy nejednají tak jak mají, budiž k tomu důkazy z mediálních kauz, kdy soudy s finančními šíbry, velkopodvodníky se vlečou a rozsudky tomu napovídají.

Ale na druhou stranu mnozí stejní soudci přísně soudí drobné přečiny. Mnohdy je tam znát dvojí metr v rozhodování. Můžeme zjednodušeně říci, že zvýšení soudních poplatků je vzkaz směrem k veřejnosti, neobtěžujte nás svými problémy, my máme své kauzy…

A kauza na plzeňských právech? Ano, je to selhání jednotlivce a většina studentů na tamní škole řádně studovala, ale kde je záruka, že nějaký rychloprávník neproklouzl do soudního systému a vydává verdikty měnící osudy lidí?

Třetí pilíř státní moci - parlament - v době loutkové úřednické vlády neplní svou zákonodárnou úlohu. Práce v parlamentu se zastavila. Vinu na tom má zejména ODS a její nesmyslné obstrukce. Plané parlamentní žvanění vytrvale pokračuje tak, jak pokračuje zvyšování státního dluhu republiky.

V parlamentu probíhají zbytečné schůze, které nás stojí potřebné finanční prostředky. Na tento výsměch musíme reagovat rázně. Volební účastí a volbou vlastenců z Dělnické strany sociální spravedlnosti!

Ukazuje se, že stát stojí na chatrných základech. Špičky policie, soudů a parlamentu dokazují, že nejsou hodni služby občanům vlastní země. Je čas na výměnu a změnu. Při rozhodování dobře rozvaž, občane České republiky!

Rudolf Šmucr
poslanec SPR-RSČ
v letech 1996-1998

Staňte se fanoušky Dělnických listů na FACEBOOKU