internetové noviny / elektronický archiv

Cikáni v Rumunsku ubili Čecha. Náš stát mlčí

Romaniaflag

Rasismus v Rumunsku si vyžádal českou oběť. FOTO: ARCHIV DL

16. září 2009 S obrovským zármutkem v srdci a varem emocí přijal jsem jako většina slušných občanů zprávu o vraždě jedno z našich občanů cikánskými kriminálníky v Rumunsku (více o případu ZDE). V početné převaze tato primitivní horda ubila slušného člověka, protože je požádal o utlumení hluku, který vytvářela.

Není mým záměrem zde řešit zda vražda měla rasový podtext či ne. Osobně si myslím, že kdyby je okřikl jiný „Róm,“ vražda by se nestala.

Vzpomeňme v nedávné době na případ jakéhosi cikánského prince z Rumunska, který bez plaveckých zkušeností šel plavat a utonul. V den jeho smrti zaplavily všechna média zprávy o jeho smrti. S pomocí přiběhl i „pseudoochránce“ lidských práv pan ministr Kocáb a česká vládní sebranka.

Nyní, kdy nastala daleko horší a hrůznější situace, o panu Kocábovi s pomocí postižené rodině není vidu ani slechu. Nemluvě o žádném impulsu ze strany české vlády k prošetření celého incidentu a důslednému potrestání všech zúčastněných, nikoli pouze jedince.

Zaráží mě naprostá pasivita a nezájem naší vlády a představitelů České republiky - v době, kdy chystají pro nás jakési úsporné balíčky, které zlikvidují poslední zbytky životní úrovně obyčejných občanů naší země.

Naše vlády neřeší komu utahovat opasky. Oni přesně vědí komu. Těmi oběťmi se musíme nedobrovolně stát my všichni pracující a daně platící občané. Místo utažení kohoutků našeho štědrého sociálního systému do řad „nepřizpůsobivých“, chtějí uplést záplatu na děravý rozpočet pomocí zvyšování daní a stagnací důchodů či platů.

Jiří Froněk
MO DS Karlovy Vary