internetové noviny / elektronický archiv

Boj s krizí v režii politiků ODS a ČSSD

Koryta

Smetánka v Toskánsku. Nechyběli ani vlivní lobisté. Boj s ekonomickou krizí v podání Mirka Topolánka. FOTO: ARCHIV DL

5. srpna 2009 Bankrotáři dál beztrestně okrádají občany, politici se s korytáři rozvalují na luxusních jachtách - taková je realita poslední doby.

Nedávno jsme mohli být svědky dalšího ukázkového tunelu známého bankrotáře a podvodníka Václava Fischera, který spolu se svým milencem Lubomírem Popelářem okradl svoje klienty o stovky milionů korun. Podvedených je řádově dvacet tisíc, ale přesné číslo znají jen hrdličky Fischer s Popelářem.

Jejich CK Tomi Tour byla pojištěna na pouhých 234 milionů korun, a to u slovenské pojišťovny, aby měli klienti vymáhání peněz o to komplikovanější. Zatímco CK Tomi Tour vybírala peníze od důvěřivých občanů, Fischer se svým přítelem již dávno věděli, že lidi své peníze nikdy neuvidí.

Fischer neokradl občany poprvé, a pokud tato zkorumpovaná vláda neskončí na smetišti dějin, tak jistě ne naposledy. Občané opět nemají proti podobným podvodům zastání. Práci policie by mohl Václav Fischer zkomplikovat obviněním, že jeho stíhání má antisemitský podtext nebo dokonce homofobní. Snad mu to známý humanista Kocáb neporadí.

Koryta2

Stínový ministr průmyslu ČSSD Urban na dovolené s ODS a lobisty v Toskánsku. FOTO: ARCHIV DL

Příští volby budou o tom, zda-li občané nechají dál politické korytáře vysmívat se jim ze svých luxusních jachet a přepychových rezidencí nebo je dokonce volit. Naše korytářská „demokracie“ se dostala do poslední fáze, kdy si Topolánkové, Řebíčci, Urbanové, Dalíci myslí, že si své stovky milionů mohou nerušeně užívat a stačí jen nakoupit jachty a luxusní vily za hranicemi.

Jiní korytáři z ODS, jako pan Oulický, si staví své desetimilionové vily přímo v Čechách a jako správní občanští demokrati načerno bez stavebního povolení. Patrik Oulický je stranický kolega a kamarád primátora Ústí nad Labem Jana Kubaty. Jak nám takové figury mohou kázat o morálce?

Politickým korytářům nevadí, že náš stát zadlužují stále více a vedou ho ke krachu. Zatímco politici debužírují, státní dluh vzrůstá o 8000 Kč každou vteřinu a deficit rozpočtu vzrostl na neuvěřitelných 200 miliard korun!

Jan Kastner

Vaše názory

z IP *** | 5.8.2009 12:15
!!! REVOLUCE MUSI PRIJT CO NEJDRIVE !!!
z IP *** | 5.8.2009 15:32
fakt, když to člověk vidí a slyší, co si dovolují naši "mocipáni", tak by se nejraději nejdřív vyzvracel a pak vzal klacky a hlava nehlava je hnal svinským krokem!! Už je toho ne moc, ale příliš moc! Chce to totální změnu!!!
z IP *** | 5.8.2009 16:21
Nic proti článku. Ale kde se dozvím, jak konkrétně chce krizi řešit DS ?
z IP *** | 5.8.2009 16:21
Nic proti článku. Ale kde se dozvím, jak konkrétně chce krizi řešit DS ?
z IP *** | 5.8.2009 16:30
Ahaman: přečti si program...
z IP *** | 5.8.2009 16:46
Ahaman:Treba si prescti program a reseni je jednoduche krize je nevylecitelna nikdo si nepucujte penize a nekupujte zbytecnosti uvidite, jak je zacnete skrtit ty ELITARE :)))
z IP *** | 5.8.2009 16:51
NESKONČÍME SAMETEM, MY S KOMOUŠEMA ZAMETEM!!!...se zpívá v jedné pravdivé písni a všichni občané jenž ještě nejsou úplně zblblí médii si určitě přejí to samé...tudíž dost už bylo levice, teď musí příjt pravice...a když je doba extrémní( viz byt pro "alternativní" za 1korunu), tak si žádá i extrémní změnu.A jak che DS řešit krizy???Krize se vyřeší tím že se zbavíme červí díry jménem zloději ve vládě, zloději v jejich rodinách a zloději jménem jejich kamarádíčci...dále se změní štědrý sociální systém tak, že peníze budou jen pro POTŘEBNÉ a nebudou se sipat těm jenž byli vyhnáni s indie za své zločiny... etc. Ze změnou systému se vyřeší výce problémů než jen ekonomika...:)
z IP *** | 5.8.2009 19:17
paggan warrior: Zpiva se tam "Nechme samet sametem, my s komoušema zametem" pokud myslis pisnicku od skupiny Branik :))
z IP *** | 5.8.2009 20:37
Ještě jsem nečetl jak by DS finanční problémy řešila. Zatím nás akce DS stojí spousty a spousty milionů.
z IP *** | 5.8.2009 21:45
Co takhle návrat ke zlatému standardu? Takové peníze by se nemohly vytvářet jen tak z ničeho.
z IP *** | 5.8.2009 21:59
Před několika lety jsem byl stavební firmou Jelínek o pozemek. Došlo k hrubému porušení stavebního zákona, a dokonce i ÚstavyČR. Znojmo ovládá postkomunistická mafie. Policie nic neřeší. Kryje záda zlodějům a podvodníkům obzvlášť když jejich příteličkové sedí ve funkcích a mají moc. A je jedno že zneužívají pravomocí veřejného činitele. Zakouším to na vlastní kůži. Jak za komunistů a ještě hůře - my máme nejen moc ale ještě aroganci. Souhlasím že je potřeba tuto bezcitnou ne sociálně cítící bandu vymést.
z IP *** | 5.8.2009 22:06
Pro Orla.Pane Orle - my máme program,ale ten se naprosto neshoduje s tím,co lze spojit s nějakou hloupou ideologií,a zejména s národovectvím(SKRYTÝM NACISMEM). My se řídíme osvědčenými principy svobod člověka,dodržováním práv a povinností,a naprosté svobodě jednotlivce a společnosti.Mé výpady proti vám(NACISTŮM),jsou čistě v duchu OCHRANY DEMOKRACIE,kterou vaše myšlení,chápání světa,jednání a chování ohrožuje.JE TO VÁLKA.Válčit smí i DEMOKRAT,a to jakýmikoliv zbraněmi.V mém případě válku nemiluji,ale když bude potřeba DEMOKRACII chránit bude potřeba použít...však víte. Teď pane Orle jistě víte,ač rozumím vašim výkladům a respektuji je,nemohu respektovat určitou ideologii,s tou nelze polemizovat,a tím méně s aktivními zastánci,kteří si na svá setkání zvou členy SS.To nelze jakkoliv respektovat.Respektuji jen odlišný způsob životaa,alternativy,demokratické smýšlení a morální a etické hodnoty,vše ostatní je v mých očích v naprosté intoleranci(a to i včetně korupčníků,komoušů,a jíné pakáže,která demokracii ohrožuje svým sobeckým myšlením,třeba jako neonacisti).Teď už víte,proč nemohu a nechci mít nic společnýho se zastánci masového vyhlazování,a boje za věc,která vede k podobným stupidnostem.Stupidnost je bohužel zvířecí vlastnost,takže člověk má spíše blíž k hominidům,než k homo sapiens.Homo sapiens je nejvyšší IDEÁL ZAŘAZENÍ,KTERÉMU SE BOHUŽEL URČITÝ MYŠLENKOVÝ VÝVOJ MOZKU ČL.V JEHO EXISTENČNÍ ÚROVNI NEDÁ PŘISOUDIT.Někdy myšlení ukazuje na zvířeckost než vnější podoba-zvlášt tyto degenerativní projevy lze typicky vidět u neonacistů,což je zajímavá paralela s mým posouzením určité skupiny,která má tyto znaky.Teď je zřejmé,a to i pro antropology,že typy lidí vašeho druhu si hledají sobě podobné,on ten hail pozdrav je příznačný(je vněm ukryta veškerá funkce identifikace nižší inteligence ducha).Prominte,pokud se chcete dostat ze své primitivinózní úrovně,je třeba pochopit,že za vaše chyby se nikdo nebude zlobit,ale zlobit se lze jen za vaše úmysly.Jer zajímavé,že i Topolánek má některé primitivinózní znaky degenerace,zvlášt i řada českých politiků.Je zajímavé,že s nimi máte mnoho společného.Vlastně jste asi stejný druh,akorát jedn hailuje a druhý se chvástá.Svým způsobem to má vždy katastrofální následky pro společnost,dokdy ještě!
z IP *** | 5.8.2009 23:09
Ehm ono Žižka byl nacionalista, ale vy myslite medialnimi plky.... snad neni dale treba komentare
z IP *** | 6.8.2009 14:36
to Tyrese:heh dobra pisnicka...mam ji rad...jen sem se sekl v textu, preci jen kdyz to clovek posloucha moc dlouho tak se mu to zacne plest, zvlast kdyz to clovek s tim poslouchanim prehani:) jenom se divim ze to jeste nekdo zna...preci jen to neni nic noveho...jinak co se tyka textu, tak je vice nez pravdivy a je vystizny i na tuhle dobu , a to je uz skoro 20let stary... to Zizka:koho tim My mate na mysli???
z IP *** | 6.8.2009 14:37
to Owen: zkuste si precist to dlouhe co jsem nedavno napsal...tam je ve zkratce vysvetleno jak by DS resila financni problemy...
z IP *** | 6.8.2009 21:42
Pro pana Žižku: já nejsem nacista:-) Masové vyhlazování DS snad neplánuje. Koho by taky měla vyhlazovat? Nepřizpůsobiví Cikáni odejdou sami současně s vítězstvím. Už ze zcela pragmatických důvodů mě nenapadá nikdo, koho by DS mohla vyhlazovat, už proto, že by jí to neprošlo. Ostatně "tady žijeme v České republice", tady nejsme v Německu a předseda Vandas není Hitler. Viz můj příspěvek k předchozí debatě. *** Národovectví jako skrytý nacismus? DS dokazuje, že nacionalismus XIX. století je jí cizí, že touží po spolupráci evropských národů. Národovce hledejme v Národní straně. Ukažte mi ale v historii jedinou entitu, která sebe sama a sobě podobné nekladla výše než cizí skupiny a státy. Žádná taková nebyla. Byly snad všechny kmeny a státy skrytě nacistické? Ne. Nacistické nebylo ani Bismarckovo Německo. *** Nevím, kolik lidí z DS a jejích sympatizantů bojuje "za věc" jako za cíl a kolik jako za prostředek. Mým cílem není NS-revoluce. Mým cílem je uhájení Západu. Západ tu byl před NS i DS a měl by tu být navěky (zaklepat!). DS budu podporovat tak dlouho, jak bude její snažení sloužit tomuto cíli. Některé aspekty jejího případného vládnutí budou mnoha lidmi chápány jako zhoršení oproti dnešku (demokracie, bezbřehé svobody, práva a ještě více práv místo povinností). To ale nebude vina DS, protože k takovýmto změnám by došlo tak jako tak, protože tenhle systém (bor..l?) nemůže vydržet věčně. DS je alternativou, která v mnohých jiných ohledech znamená zlepšení, ke kterým by jinak dojít nemuselo.
z IP *** | 7.8.2009 00:04
Recept DS na krizi http://volby.delnickelisty.cz/jak-celit-krizi
z IP *** | 8.8.2009 00:34
Pane Orel,nacismus se zrodil ve století 20,vyhlazování,tedy genocida byla nacismu blízká,a aktivně praktikovaná.Vahlazovat defakto může třeba skupina několika členů DS,stačí když shromáždí určitou skupinu lidí,a s podporou slepé části obyvatel uskuteční ten plán genocidy.Jak víme ,vyhlazování předchází soustavná kampaň,a dlouhodobá nenávist k těm,vůči nimž jsme se vymezili.Když třeba někdo z DS bude hailovat,je potencionálním masovým vrahem.A ne jenom potencionálním,identifikace a fascinace dominantní a působivou ideologií má vždy tento účinek,což lze dokázat na malém vzorku NEONACISTŮ.Takže ,co vám říkám,je spíš důkaz a historická zkušenost,a vaše víra,že DS by nebyla schopná nebo ochotná vraždit,je zcela pouze v duchu odvrátit toto nebezpečí.Obávám se,že DS,nebo jiné neonacistické skupiny nejsou alternativou,nýbrž projevem právě onoho boje za věc,tedy ne alternativou,ale skrytým projevem nenávisti,a opovrhováním společnosti.I já sice opovrhuji nechutností politiky,nikoli principy DEMOKRACIE.Demokracie je opakem ideí DS(potažmo nacismu).Třeba Vandas není Hitler,spíše však typově Henlein,jen pouhy služebník...Národovectví si představuji naprosto jinak,ale projevy DS,nebo jiných nacionalistických skupin my nepřipomínají národovce(19.století),ale spíše čisté bijce,fanatiky za svou ideologickou věc.Idea národovectví je v kulturní a státotvorný rovině,ale jak víme z historie,třeba Goring zastával antikulturní postoj,viz:,,když slyším slovo kultura,sahám okamžitě po revolveru,,.Národovci jsou patrioti a demokraté,nikoli nacisti,fašisti,apod.Pokud chcete být patrioti,tak jedině formou podpory a rozvoje demokracie.Vemte si,že díky těmto ideálům přetrval duch Řecké kultury podnes-a má spíše pozitivní účinek.Chcete řešit problémy přistěhovalectví?nebo problémy různých etnik?Pak se nabízí možnost,začleňte je do našeho národa.Účinek nacionalistického strachu z menšin měl za následek zrod multikulturatismu?Nynější strach z multikulturatismu může mít za následek něco horšího!Čeho?Řeště svůj strach,ne příliv některých skupin a etnik.Díky národovectví 19.století a čistotě tolerantní české společností může mít naše kultura na cizince hluboký vliv.Pokud to zkazíte strachem,tak to k naší kultuře vytvoří odpor ze strany ohrožovaných skupin,a potom i nenávist ze strany některých problémových světových kultur.Pochopte jak fungují dějiny.Funguje to na pricipu,čím více se bráníš,tím to bude horší!Dnes Evropa začíná řešit tyto následky strachu a starých představ a nesouladi se světem,a je to bolestivé.Takříkajíc osud Evropy visí na vlásku,může se stát,že do 50 let zmizí evropská identita.A teď hádejte,kdo na tom má lví podíl?Správně nacionalismus 20. století,a staletí kolonialismu z ještě dávnější minulosti!Tu špínu,co jsme do světa vpustili,teď se k nám třikrát silněji vrací.A jestli se budeme ještě více bránit,tak do 50 let Evropa a západ existovat nebudou,díky nacionalismu.Zajímavé,že?Ale to nechám na vašem hlubším empirickém uvažování,té troch ynteligence,a silných zátylcích brunátných neonacistů v okovaných botech.Třeba hominidé v rámci DS,NS,NO,AN,apod.pochopí,a možná NPD,JOBBIK,apod.,tzv.pokračovateli úpadku Evropské civilizace,a národních státu,a dá se říct i typické evropské indoevropské větve národů.To,co jsem napsal se trochu jeví nacionalisticky,ale je to v duchu úcty a právům všech ostatních světových etnik,národů a ras.Trochu souhlasím s Clintonovou,která řekla,že jedině DEMOKRACIE je schopná vytvořit opravdovou civilizaci.Korupce,zločinnost,politická nespolehlivost je problém,a jeho třeba řešit,třeba většími pravomocemi volíčů,odvolat politiky a dát prostor poctivým(nikoli nacionalistickým)jedincům,kteří budou schopni pracovat pro nás,nikoli proti nám(jako zkorumpovaný,nacističtí,komunističtí fanatici).Potřebujeme dobré lidi,a né zrůdy.Zrůdy opravdu nechci vidět v naší kultuře.Stačí číst o zrůdných nacistech,a hned je jasné,že to nemá žádnou cenu,že nacisté nemají žádnou cenu.Znáte ohodnocování?Víme hned,čeho si ceníme,a co nám nestojí za nejmenší projev citu a náklonosti?Ve vaší formulaci jsou to romové,multikulti,pravdoláskovci,apod.Tito však cenu v globálu snižují minimálně,ale neonacisti v té kulturní,ekonomické,globální úrovni snižují opodstatnění existence společnosti,času,lidské podstaty tak markantně,že i použití ATOMOVÉ BOMBY na takovou společnost není dostatečná?Pochopte o čem mluvím.Pane Orle,vy se pořád točíte v bludném kruhu a pocitech,že není nic,kromě toho,co znáte,tedy STRACH.Vidím,že tomuto strachu obětujete mnoho,ale takhle nikam nemůžete pokročit,a o to jde,o pokrok.Nacismus,fašismus není pokrok,je to slepý myšlenkový výplod rádoby nespokojených konspirátorů,kteří si mysleli,že je to pokrok,a třeba si to nemysleli,třeba nechtěli pokrok,ale zníčení Evropy jako takové,což se jim podařilo.Mnozí lidé nenávidí evropské dějiny,a považují je za katastrofální,a stydí se,ne proto,že si neváží současnosti,ale našich předků,kteří mysleli stejně jako vy.Neváží si jistého stylu myšlení,který dává důraz na sílu,nikoli na podstatu.I v Conanovi je myšlenka,že síla není v meči,ale v mysli.Proto Conan měl šikovné společníky mnoha ras,sdíleli sílu mysli a odvahy,nikoli sílu meče.Demokracie musí být Conan,a svým způsobem je.A my jsme její společníci,a pak dokážeme všechno,především být hrdiny s vysokou cenou,a ne nepřáteli Conana,tedy Demokracie.Těmi nepřáteli Conana jste dnes VY.Co pořád dokola s tím.Conan není dokonalý,pije,má rád ženy,mnoho žen,krade,ale dokáže se postavit proti těm nejodpornějším níčemům,a vždy vyhraje.Proč Conan(Demokracie)je takový?Protože jde správnou cestou,jde cestou SVOBODY,PŘÁTELSTVÍ,LÁSKY,VÍRY V LEPŠÍ ŽIVOT,protože sám žil v otroctví(nepřátel).I DEMOKRACIE během 30-40-80 let žila v Evropě a pak v částech Evropy v otroctví,a nyní žije v otroctví opět(otroctví nadnárodních korporací,zkorumpovaných politiků),a Conan(Demokracie) se opět probouzí.A pak do hry vstupuje nacionalismus,další její nepřítel,a tak dokola.Prostě Conan žije a bojuje.To je jeho neodmyslitelná podstata.
z IP *** | 8.8.2009 00:35
Podle mého názoru si ohledně řešení hospodářské krize neví Dělnická strana rady. V článku "Jak čelit krizi" je kromě obecné rady typu "nezadlužujte se a volte DS" už jen jediný náznak řešení-nezachraňovat banky. Tady si ovšem dovoluji podotknout, že české banky záchranu ani nepotřebují. A ve vašem programu už není vůbec nic, snad jen běžné proklamace, které jsou spíše nadčasové a pro období krize nic konstruktivního nepřinášejí. Škoda....
z IP *** | 8.8.2009 02:40
Pro pana Zižku, jen k některým bodům: já strach nemám, spíš obavy. *** Jak chcete začlenit přistěhovalce toho druhu, co terorizují západní Evropu, do naší společnosti? Aby se k nám přidali, museli by vidět, že to má nějaký přínos. A to takový,kterému by rozuměli v rámci svých stávajících hodnot. Co vidí? Nás mají za zbabělce, naše ženy za děvky, naše "státníky" za před...rané kapitulanty, náboženské "vůdce" za naprostá hov.da, co zapomněla, kdo šel křesťanství po krku, apod. Vymíráme, ustupujeme, politické vedení vzor Paroubek by klidně vyměnilo cokoli za okamžitou politickou výhodu, novináři klidně napráskají na svoji zem a armádu cokoli, nebo si to dokonce vymýšlejí. Jak se může kdokoli přidat k takovéhle společnosti? *** Vliv Západu na mimoevropský svět byl v zásadě kladný. K excesům došlo nejvíce v Latinské Americe. Které západoevropské země byly nejvíce ovlivněny islámem? Ano, státy na Pyrenejském poloostrově. "Západ otroctví nevymyslel, Západ s otroctvím skoncoval" (Pat Buchanan). *** Libanon byl kulturním centrem arabského světa. Pak k sobě pustili spoustu svých palestinských bratří a ti se jim odvděčili zavlečením občanské války. "Nenávist ze strany některých problémových světových kultur"? Islám nás nenávidí od samého svého počátku. Kdyby se naši předkové nebránili, tak bychom tu dnes nebyli. "čím více se bráníš,tím to bude horší!" - VY se chcete bránit i za použití ATOMOVÉ BOMBY!:-) *** Lidi se stydí za evropské dějiny? Ale to je špatně! Protože oni nevědí nic o těch mimoevropských! Jediný, jediný, jediný skutečný pokrok se odehrával na Západě, a to přesně v tom období, kdy naši předkové projevovali zdravý smysl pro pospolitost. Ten se jaksi vytratil po první válce a s jistým odstupem vymizel i skutečný pokrok na Západě. *** Jedině Západ zná správný poměr mezi individualismem a kolektivismem. Oba tyto prvky jsou v něm velice silně přítomny, a to navíc v té správné formě. To není otázka okamžitého politického uspořádání v té které zemi, ale celkového pohledu na život. Okamžité politické uspořádání je ovlivněno vnějšími okolnostmi, a s jejich nevyhnutelnými změnami se bude stejně nevyhnutelně měnit. *** Svoboda není protikladem Řádu, ale jeho dvojčetem. Osobně bych v dnešní společnosti uvítal poměr Řád 3 : Svoboda 2. Ta svoboda ovšem není anarchie a bordel, jaký známe dnes. Dnes vítězí anarchie a džunge 10 : 0. *** Říkáte, ať přijmeme cizince mezi sebe. Jediní cizinci, které jsem ochoten takto přijmout, jou civilizovaní Evropané, případní exulanti ze západní Evropy. To ale jsou v zásadě naši lidé. Naopak ti ostatní nejsou naši lidé. Celá desetiletí žili v různých západoevropských zemích s různými zákony a různým společenským ovzduším, a výsledek je trapně stejný. Čím to? *** Když je Evropa tak zlá, tak asi jinde ve světě jsou starousedlíci a imigranti nebo např. šíité a sunnité na sebe hodní? NE, NEJSOU. Jediný, kdo má teoreticky šanci budoucí lidstvo (až bude jednotné lidstvo existovat) dát dohromady, je Západ. To ale musí nejdřív přežít. To je naším společným cílem. Integrace lidstva se může podařit nikoli pomocí demokracie a seznamu lidských práv a "práv", ale pomocí onoho vzácně vyváženého poměru mezi individualismem a kolektivismem. Když dáte hlasovací právo nějakému blbovi, tak si odhlasuje blbost.
z IP *** | 8.8.2009 17:16
Pane Orel argumentujete sice hodnotně,ale dějiny opomíjíte-například,jaký pokrok světu přinesla západní kultura?Třeba ten pokrok je právě dán demokratickými touhami lidí už od renesance,odstavit autoritářské a totalitní společenské řády,které přinesly tyranii-připomeňte si opět Velkou Francouzskou Revolucí a heslo-Volnost,láska ,bratrství.To,že demokracie nebyla aplikovaná ve svobodné a poctivé podobě dodnes bez těch excesů zkorumpovaných nenažranců,je chyba ne demokracie a kultury ducha lidí.Tady řešte ten problém!Sice potvrzujete,že chyba současné společnosti je v tom,kdo vládne,tedy blbci,nebo spíše chytráci,ale už nevíte,že dobrého člověka lze získat jen v pojetí filozofie demokracie,která má možnost u jedince rozvinout schopnosti komunikace,a odpovědnosti.To,že je absence těchto dobrých lidí v politice,spíše vyplívá z toho,jaké skupiny ovládají politiku,a tedy angažování těchto lidí.Ta věc není jednoduchá,nestačí být jen dobrý morálně a eticky,a jak říkáte podle řádu nejvyššího vědomí a svědomí,ale jde i o to,aby takový jedinec byl rovněž inteligentní,znalou osobností,která se bude schopna pohybovat v řešení problémů společnosti na mnoha úrovních.Obávám se,že v současné době tento typ lidí naše západní česká společnost nedokázala vyprodukovat.Ono totiž autoritářské řádové řízení společnosti mohé věci usnadńuje,proto,co se týče fungování všech složek je o něco lepší,a vydrží to určitou dobu,u nacistů 12 let,u komunistů 70 let.Ale pak dochází k tomu,že se z lidí stávají roboti,nikoli lidé.V autoritativních a totálních režimech se vyžaduje poslušnost,věrnost,politická uvědomělost.Pouze diktátoři e jejich pochopové mají možnost k osobnímu užívání lidí,milióny lidí však ztrácí perspektivu života,a pocit smyslu života,a o tom to je.Váš strach je sice oprávněný,ale až příliš vypjatý-měl byste trochu poznat život,třab váš kolega z DM,který navštívil autoritářský režim v Jížní Americe vám bude vyprávět,tak si ho poslechněte.Zjistíte,že v Jižní Americe už dávno multikulti existuje,a nevypadá to tak strašně...
z IP *** | 8.8.2009 19:01
Pro pana Žižku: v dalším článku jsem četl příspěvky odzdola, našel jsem "DERATIZACE = DENACIFIKACE, vyvraždíme vás jako neandrtálce" a řekl jsem si, to jste asi musel psát Vy? A opravdu. Soudě podle toho, máte z nás obavy nadpozemských rozměrů:-) *** "Volnost, ROVNOST, bratrství" - Výbor pro veřejné blaho se činil. *** Problémy dneška nejsou dány tím, že nám vládne zkorumpovaná tlupa. Zkorumpovaný bude každý, kdo bude u moci. Kradlo se i za Stalina v SSSR. Problém je v tom, že současní politici jsou pitomci, co strkají hlavu do písku před skutečnými problémy a před tím, jak to směřuje vstříc vážným problémům. To máme oba pravdu. Vám by ale řešení podle mého gusta připadlo fašistické. Mně je jedno, jaké bude, jen když bude efektivní. Je potřeba lidi převychovat, vychovávat k odpovědnosti. Právům musí odpovídat povinnosti. Lidé mají být hrdí na svoji pospolitost - obec, stát, Západ. Postavení člověka musí být dáno jeho schopnostmi, vlastnostmi a zásluhami. *** Multikulturalismus? Bílé evropské národy se stále nejsou schopny dohodnout mezi sebou. Černoši v Africe se nejsou schopni dohodnout mezi sebou. Hinduisté a muslimové se na smrt nenávidí. Vyprávění pana Košťála o kriminalitě v Caracasu zní spíš varovně. V Riu se dějí takové věci, že spojené gangy koordinovaně útočí na všechny policejní stanice ve městě. To tady nechci. *** "Ono totiž autoritářské řádové řízení společnosti mohé věci usnadńuje...V autoritativních a totálních režimech se vyžaduje poslušnost,věrnost,politická uvědomělost...milióny lidí však ztrácí perspektivu života,a pocit smyslu života" - to vím taky, a nevím, co s tím. Uspořádání v Římě za adoptivních císařů bylo vcelku stabilní. Zhroutilo se díky demografické krizi, vpádům barbarů, pak nastaly zmatky, božský Diocletianus nastolil nový, ale zásadně odlišný řád a pořádek. Římská republika od první punské války do krize republiky trvala ještě déle a nezhroutila se proto, že by vládli zkostnatělí starci, ale kvůli ambicím vůdců, kteří si začali vydržovat vlastní armády. *** NEmáme na výběr mezi demokracií a diktaturou. (Zřízení v Singapuru je prý velice spořádané, ale diktatura to není.) Teď tu máme zkorumpovanou neefektivní vymírající demokracii, která se zákonitě zhroutí i bez DS. Potom bude alternativou autoritativní/diktátorský režim nebo nové stěhování národů, navíc naprosto zfanatizovaných národů. Já chci diktátora nebo imperátora na starořímský způsob. Protože to bude náš člověk. Protože přistěhovalci by se za naše lidi nikdy nepovažovali a zacházeli by s námi a s naší kulturou podle toho.
z IP *** | 8.8.2009 22:45
Teď si odporujete já pro vás nabízím DERATIZACI=DENACIFIKACI,a vy to odmítáte.Odmítáte moji tyranii,vlastní likvidaci pane Orel,tak nevím ,co vlastně chcete.Vaší likvidací by se naše skupina stala na nějaký čas diktátorskou a absolutní,a pak byste pane Orel musel cvičit jak bychom pískali,a jestli byse vám to nelíbilo,tak bych vás osobně navštívil před vaších odchodem do plynové komory,než bych osobně zavřel její dveře.Co vlastně chcete-tak jako tak byste z mé strany zažili,co je tyranie.Tak proč protestujete prasata.To se vám líbí,a já vám to splním,se vší grandiózností.Tak si pane Orle uvědomte,co vlastně chcete,teď jsem vámnabídl mojí druhou alternativu kromě demokracie,tak držte hubu a bu´dte svému pánovi poslušný pes,nebo vás zlikviduju osobně!
z IP *** | 9.8.2009 01:16
Pane Žižko, jsem teď trochu podnapilý, ale Vy asi taky. Vy se nezdáte být naším člověkem, takže Vaše diktatura by se nám nelíbila o nic víc než se Vám bude líbit naše. Ještě než jsem se napil, viděl jsem fotku kolaborantů ve slovenských policejních uniformách, jak vlekou slečnu Šlégrovou. Vám by se nelíbilo, když byste mi v tom okamžení padl do rukou.
z IP *** | 9.8.2009 10:30
Pane Orel a Náckové,vám se nelíbí mé rozumné návrhy k demokracii a respektu,vaše smůla! Jsem schopen se proměnit v to ,co jste vy!A být opravdovým ďáblem,který ale bude už jenom plnit svou vizi světa,protože jste mě přinutili zbavit se demokracie. Má vize v konečném důsledku by pro vás byla katastrofální,represe a rozpoutané násilí by překročilo jakoukoli hranici lidskosti.Už jsem vám zde kolikrát naznačil,že má slova nebudou jenom slova! Policie a armáda je ještě držená v duchu demokratického konsensu,v případě nějaké změny by se stala hlavní silou v potírání všeho,co představuje nacismus!Demokracie musí někdy ukázat své zuby,jako Alexandr Makedonský,a vězte,že jeho odkaz je důležitý i v této době! Oceńuji slovesnkou policii,která ukázala jak je důležité vykázat neonacismus do patřičných mezí.A zdá se ,že se jí to podařilo,navíc to bylo transparentí v tom,jak to vypadalo směšně,když náckové utíkali před vodními děly.VODA PROTI NEONACISMU,potom třeba i OHEŇ PROTI NEONACISMU.Pro mě ta neonacistka,kterou zmiňujete nemá žádnou cenu,a ty ,co pochytali měli někde za městem zlikvidovat.Zatím se tak neděje,v mém případě,a mou tyranií by tak bylo zcela neodmyslitelné.Buď otevřená střelba,nebo systematické vyhlazování neonacistů.Buďte rádi,že tomu tak není!Pokud to jednou tak bude,pak se hrozně rád zúčstním masového vraždění neonacistů a jejich sympatizantů,případně všech rodinných členů,kteří vás podporují,na ty by platil zvláštní report.Tak si dejte pozor!
z IP *** | 9.8.2009 12:41
Pro pana Žižku: aby se i ostatní čtenáři mohli poučit, zkopíroval jsem naše poslední příspěvky do debaty k rozhovoru s panem Kotlebou, a navrhuji, abychom v této konverzaci pokračovali tam.