internetové noviny / elektronický archiv

Aktivismus

Aktivismus

Aktivismus, aktivismus a zase jen široce pojatý aktivismus. FOTO: MATYÁŠ SOMBATI

14. června 2009 Dělnická strana má oproti jiným partajím jednu podstatnou výhodu, kterou si možná mnozí neuvědomují. Tou obrovskou výhodou, dávající příslib do budoucna, je aktivismus jejích členů a příznivců.

Zatímco v jiných stranách je to povětšinou samý prospěchář a kariérista, tak v DS se sdružují lidé toužící po opravdové změně. Zde nelze očekávat žádné hmotné výhody a posty, pouze nepříjemnosti, ale to je ve své podstatě výhodou zaručující upřímnost a odhodlanost těch, co se zapojují do boje o národně sociální společnost.

Aktivismus ve prospěch DS člověku možná nepřinese nic hmotného, je však schopen ho obohatit duševně, a to není v dnešní materialistické době vůbec málo. Aktivista svou činností získává psychickou vyrovnanost, neboť jeho život na rozdíl od přízemních konzumentů má smysl.

Je přeci přínosnější a obohacující pro každého člověka strávit volný čas prací pro naší budoucnost, než jen bezduše sledovat přihlouplé televizní pořady nebo bezmyšlenkovitě tlachat v hospodě!

Nyní bych se pokusil sepsat, jak by dle mého měl správný aktivista vypadat a jednat. Předně je nutné zdůraznit, že se zapojit může kdokoliv. Ten vyniká v něčem, druhý jinde, jde zde jen a pouze o vůli něčím přispět. Spektrum možností, jak se zapojit, je bezmezné a každý jistě časem sám přijde na to, kde je jeho správné místo.

Aktivista by se měl od svého okolí odlišovat především svou činností a ne extravagantním zjevem nebo extrémním chováním. Je to dáno odvěkými zkušenostmi, že společnost automaticky vyřazuje příliš odlišné, a pokud se tomu neděje povrchně, je to jen dobře.

Aktivismus se nesmí rovněž uzavírat sám do sebe, tedy pouze do činností místních organizací. Ty mohou tvořit základ, kde se ukují myšlenky, ale ty se musí šířit mezi ostatní, a to nejlépe osobním příkladem. Proto je výhodné se zapojit do co nejvíce kulturních či sportovních organizací a svou aktivitu projevovat i zde.

Pouze přes osobní nasazení a kamarádství lze strhnout k aktivismu další. Nic není pevnější než upřímné přátelství založené na vzájemné důvěře, proti tomu jsou populistická velkohubá gesta ostatních stran nic.

Společnost musí vidět náš aktivismus na co nejvíce místech a slušný člověk si být jistý, že se mu od nás dostane nezištné pomoci. Dobré osobní zkušenosti jistě časem převáží nad primitivní bezzubou kampaní sdělovacích prostředků proti nám. Vůči aktivismu prorostlému do všech vrstev společnosti nemá současný Systém se svou na sobeckosti založenou morálkou šanci.

V aktivismu je tedy jediné řešení. Aktivismus, aktivismus a zase jen široce pojatý aktivismus. Vytrhnout svým příkladem národ z apatie a vrhnout se do boje za změnu, jinak to prostě nepůjde.

Radol Moravec

Vaše názory

z IP *** | 14.6.2009 12:31
Dělnická strana je součást mého života, stojím pevně za ní a věřím že se tady konečeně začne něco dít:o)
z IP *** | 14.6.2009 12:33
Moc hezky napsaný článek! DS má zatím tu výhodu, že nepřitahuje KARIÉRISTY. Přesnější a přesto vtipně pojatý popis tohoto extrémně nbezpečného typu člověka a důsledky jeho namnožení v každé organizaci je v knize "ZMRDI, VOHNOUTI a my" od D-FENSE. Je to celé i na netu! Na jeho serveru je i nově dobrý článek, který ukazuje kde jsou bohužel i PSYCHOLOGICKÉ HRANICE AKTIVISTŮ, pane Moravče. :-( http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2009060802
z IP *** | 14.6.2009 12:52
Od populistické dělnické strany tohle zní docela zvláštně...
z IP *** | 14.6.2009 13:28
ale Lucka Šlégrů je prý konfident...
z IP *** | 14.6.2009 13:29
a ten její brůdr taky
z IP *** | 14.6.2009 13:36
Už by vás mohli zrušit, ste parádně prolezlý národnim odporem. Aneb pod skořápkou hnus.
z IP *** | 14.6.2009 13:39
http://braters.balder.prohosting.com/uvahy/uvahy%20new/ds%20na%20rozcesti.htm
z IP *** | mtobias.czechian.net | 14.6.2009 14:28
Škoda, že nebude nikde vidět aktivismus postav jako Radol Moravec. Kdo není, nemůže být ani vidět.
z IP *** | 14.6.2009 15:54
jsem všude viděn a jsem nejaktivnější !
z IP *** | 14.6.2009 16:19
Každý máme na to jiný názor jsem v této straně protože vidím co se v této zemi děje a to co sedí nahoře jsou jen posedlí kariéristi touží po moci a penězích nemíní udělat a změnit nic co by se týkalo národa, koukají na své blaho........,,Jdeme proti proudu"
z IP *** | 14.6.2009 17:58
14.6.2009 - Maďarští nacionalisté z Hnutí za lepší Maďarsko (Jobbik), kteří se v nedávných volbách dostali do Evropského parlamentu, tam chtějí žádat o zrušení takzvaných Benešových dekretů. Podle slovenského portálu sme.sk to v sobotu v Budapešti prohlásil místopředseda Jobbiku a nový europoslanec Csanád Szegedi. Co na to DS ??? V řadách SPR-RSČ Vandas, Zbela, Štěpánek i Nestler bojoval za naše národní zájmy ! Budete tomu i nadále ? Nebo už ( od té doby co pododporují hajlování ) mají jiný názor na tuto věc. Věřím, že k tam důležité informaci Hnutí ( jobbik ) vydá DS komentář a stanovisko. jen abych věděl jak se zachovat v podzimních volbách. děkuji
z IP *** | 14.6.2009 19:34
V řadách SPR-RSČ se dělal hlavně bordel! Votava rozkopával věnce, Sládek uvalil na vše německé klatbu a strašení sudeťákem bylo ikonou vlastenčení. Touhle cestou jít není k ničemu. DOSUD tohle stále omílají šovinisté z NS, VF a dalších organizací, kteří žijí minulostí nikoli pro lepší budoucnost. SPRAVEDLNOST VŠEM, I MAĎARŮM!
z IP *** | 14.6.2009 20:42
Já jsem vlastenec, a za žádných okolností nechci aby byly Benešovy dekrety zrušeny. Miroslav Sládek věděl o čem mluvil, když "strašil" sudeťákem. Protože to byl projev vlastenectví. A ten kdo chce zrušit dekrety, tak to není žádný vlastenec ani nacionalista, ale jen pouhý zaprodanec.
z IP *** | 14.6.2009 22:25
http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/sprejeri-bojovali-malbami-proti-extremismu.html Tohle mě nejvíc šokovalo , když jsem přijel z výletu co se za tu dobu stalo . V mém rodném městě si tu začali sprejovat na zdi proti DS grafity . A jak na tom videu říkaly , že to tam dlouho nevydrži to si pište , že nevydrží !!
z IP *** | 15.6.2009 16:46
Milan, co si chcel povedat tou spravodlivostou madarom ? Jobbik chce zrusit benesove dekrety aj trianon. To znamena koniec Slovenska. Co je na tom spravodlive podla teba ? Aby sme my vacsinove Slovenske obyvatelstvo (85%) mali zit pod niekoho nadvladou prosim ta ? Kazdy narod ma pravo na sebaurcenie. (To sa netyka siptarov v Kosove, ktory uz svoj stat albansko maju).
z IP *** | 22.6.2009 11:38
můj názor je ten,že přišel čas popohnat k zodpovědnosti VŠECHNY parlamentní strany.Podívejte se na počítadlo státního dluhu na http://www.verejnydluh.cz/ Každý den se propadáme téměř o půl miliardy do dluhu jen za úroky!!!!!!!!!A to snad není naše věc?Co nám to politici tvrdí?